דברי שולה זקן במשטרה עשויים להביא לפתיחת חקירה נוספת נגד אולמרט

ימים לפני ההכרעה במשפט הולילנד, הגיעה שולה זקן למשרדי להב 433 של המשטרה. לא ברור אם מסרה עדות או נחקרה באזהרה, אך ייתכן שהמידע החדש שמסרה יוביל לפתיחת חקירה חדשה נגד אולמרט בחשד לשיבוש מהלכי חקירה. ייתכן אף שרק אולמרט יואשם בעבירה - ועונשה שלה יוקל, רק כי מסרה את המידע

המידע החדש יוביל לפרשה חדשה? (קובי גדעון, פלאש 90)

שולה זקן הגיעה הבוקר למשרדי יחידת להב 433 של המשטרה בלוד. ייתכן מאוד שזקן לא מסרה שם עדות בנוגע למעשים שביצע לכאורה ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, אלא נחקרה באזהרה כחשודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ייתכן מאוד שזקן תיארה היום בפני חוקרי היחידה חשד לשיבוש מהלכי חקירה שנעשה בצוותא - על ידה ועל ידי מי ששימש כבוס שלה, ראש הממשלה לשעבר אולמרט. ייתכן כי הוא זה שלחץ עליה והשפיע עליה לדחות את עסקת הטיעון שהוצעה לה - עסקה שהיא אכן דחתה בסופו של דבר.

משה נוסבאום (חדשות 2)

המשמעות היא שעדות או חקירת זקן במשטרה היום מפלילה למעשה אותה - ואת אולמרט - באותה העבירה. ברגע שמסרה את המידע הזה נגדו, ההערכה היא שאם הוא יבשיל להליך מעשי - אולמרט הוא זה שיואשם בשיבוש מהלכי חקירה ולא היא, כיוון שהיא זו שמסרה את המידע לחוקרים. ייתכן וזה היה התנאי המוקדם שהציבה לפני שמסרה את המידע.

ביום שני הקרוב ימסור בית המשפט את הכרעת הדין בפרשת הולילנד. קיים סיכוי שהפרקליטות תגיעל בית המשפט ותבקש לעצור הכל עקב המידע החדש, שקיימת אפשרות שמוביל לחקירה חדשה נגד אולמרט. עם זאת, סיכוייה של אפשרות זו לא נראים גבוהים במיוחד. ייתכן וייחתם עם זקן הסדר, שבסופו היא תזכה להקלה בעונש שיוטל עליה. במקביל, ייפתח ההליך החדש נגד אולמרט - שהמשטרה מקפידה למדר.