סנט פטריק - החג של העדה שלי

חג סנט פטריק הוא מועד שאני אוהב לציין. בדומה לפורים, גם החג הזה הוא עוד סיבה למסיבה - שותים הרבה בירות, מתחפשים לשדונים ומשתטים. אז אם אימצנו את הסילבסטר, המימונה ואפילו את חנוכה, למה שלא נחגוג גם את החג הזה?

חג שמח ומועדים לשמחה, חגים וזמנים לששון. איזה חג חוגגים היום? תלוי את מי שואלים. ובתור חצי-היפסטר וקורבן אופנה, אני די מחויב לציין היום את חג סנט פטריק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככה זה בעדה שלנו, אנחנו לובשים ירוק ויוצאים לחגוג את סנט פטריק בבתי המרזח השכונתיים. ובאמת, עד כמה זה שונה מפורים? זו סיבה לדפוק את הראש וזו סיבה לדפוק את הראש. מסורת, אתם יודעים, ואנחנו אנשים מסורתיים בבסיסנו.

החג של העדה שלי - היהודים בני העדה האירית

לעדה שלנו אין תקווה לדרכון ספרדי וגם לא לדרכון פולני. ממילא זה לא איזה להיט שאתה רוצה למסגר ולתלות בסלון בגאווה. אז אנחנו יהודים בני העדה האירית. מבחירה כן? אנחנו ג'ינג'ים פנימיים. חוץ מזה, אנחנו הרי ממילא אוהבים גינס וירוק אנחנו מעדיפים כי הוא הצבע של מכבי חיפה השגיבה. אז מנהגי החג נאים בעינינו.

חג נוצרי, אני שומע שם מישהו רוטן שם בסלון. חג נוצרי? יו דונט סיי. ובסילבסטר, הלכת לרקוד? נו, ולמה להפלות בין קדוש נוצרי א' לקדוש נוצרי ב'? ומה עם מימונה, את זה חגגתם? נו, ולא הפריע לכם שמימונה היא במקורה חג פגאני אפריקאי, לכבוד שדי המזל מימון ובתו מימונה?

אבל מה, מרגע שגיירנו את כל החבילה, ועוד הוספנו רטרואקטיבית כל מיני "חוכמעס" שכאילו המקור יהודי, ומימונה זה בכלל מלשון ממון, אז הכל מסודר ויאללה בלגאן, תרבחו ותסעדו, וכבוד הנשיא, ופואד, ומופלטה, והכל מעולה. וחנוכה, חג האש, שאני אתחיל גם עם זה או שנעצור פה? וכל שמות החודשים העבריים, ייבוא קומפלט מגלות בבל בלי לתרגם אפילו, זה סבבה?

גם את חג סנט פטריק אפשר לאמץ

אז אצלנו בעדה חוגגים את יום סנט פטריק. מצידי תקראו לזה איסרו-חג של שושן-פורים. מי היה סנט פטריק? מבחינתי הוא הקדוש של יאללה תוציא מהמקרר עוד שישייה כאילו גלוטן זה בריא, ולא נקשרו בשמו אירועים אנטישמיים, וזה כל מה שאני צריך לדעת בשלב זה. ולכן, מצידי אפשר לגייר גם אותו ולפתוח תחרות למציאת שורשים עבריים לשם שלו, בדיוק כמו שעשינו עם המימונה.

חוץ מזה, תאריך פטירתו מן העולם של החבר פטריק הוא גם במקרה לגמרי יום ההולדת של אשתי. אז אם שואלים אתכם, מבחינתכם אנחנו חוגגים הלילה את יום ההולדת של דוקטור רונית, אוקיי? אז חג שמח בכל מקרה.