חיזבאללה מנסה לאותת לישראל

הנחת המטען בגבול לבנון היום נועדה להזכיר לישראל שמישהו לא מרוצה מתהליכים שמתרחשים בתוך לבנון. התגובה של צה"ל הייתה מהירה, ועדיין יש דריכות בחזית מהחרפת העימות. לא ברור האם יש קשר בין האירוע היום לתקרית בגבול סוריה בשבוע שעבר

חיילים בגבול לבנון (ap)

ייתכן שפיצוץ המטען בצפון היום מעיד על כך שמישהו רוצה לאותת ולהזכיר שהוא כאן והוא לא מרוצה מדברים או תהליכים שהתרחשו בלבנון. לא ברור האם יש קשר בין ניסיון הפיגוע בגבול עם סוריה והתקרית הזו.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של רוני דניאל

מה שברור כאן זה שחיזבאללה הניח את המטען. צה"ל הגיב מהר מאוד: באזור הר דב בוצע ירי תותחים למטרות חיזבאללה, ובאופן דרמטי יותר בוצע ירי טנקים אל עמדה של חיזבאללה בכפר כילא. האירוע עוד לא הסתיים, הוא עדיין מנוהל ולא בטוח שחיזבאללה לא יעשו עוד משהו. על כן יש דריכות שעוד משהו יקרה.

במקביל, הירי בדרום נרגע, וזה אומר שהסבב הזה פחות או יותר הסתיים, אם כי ייתכן שיהיה עוד קצת ירי באזור. מה שבטוח הוא שהסבב הבא יבוא כי כבר היום הונחו היסודות לסבב הבא. אתמול שמענו את אנשי הג'יהאד, שאמרו שאינם מוכנים לקבל את ההבנות שהושגו אחרי "עמוד ענן" בין ישראל לחמאס. לצה"ל יש היתר - הוא לא יפסיק להסתובב בגזרה, אחרת יחפרו מנהרות טרור. אם הג'יהאד לא יקבל את העניין אז אלה היסודות לסכסוך הבא.

רוני דניאל (חדשות 2)

בנוסף, הפעם היה תיאום בין הזרוע הצבאית של חמאס לג'יהאד בנושא ההסלמה, למרות שהג'יהאד הרחיק לכת מעבר למה שחמאס תכנן. אני לא יכול שלא לחבר לכך את התמונות של אוניית הנשק האירני. בכל סבב שיבוא אחרי הסבב הזה יש לפחות פוטנציאל לנשק אחר שיחייב את צה"ל לתגובות הרבה יותר דרמטיות ממה שהיה השבוע.