למה להציג לעולם את מה שכבר ידוע?

ראש הממשלה בנימין נתניהו מימש מבחינתו את מטרת המבצע לתפיסת ספינת הנשק האירנית. הוא ערך מסיבת עיתונאים לתפארת בכדי להציג את פרצופה האמיתי של אירן, אלא שזה היה קצת מוגזם. הרי כל העולם כבר יודע שאירן היא מדינה נבזית שחותרת לנשק גרעיני

תצוגת הראווה של הנשק האירני, היום (רויטרס)

ראשית, לא נחריב את החגיגה של בנימין נתניהו. להיפך. אני התאכזבתי שתלמידי הגנים ותלמידי בית הספר היסודי וחטיבות הביניים לא הובאו כדי לעבור על פני הפצצות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ועכשיו ברצינות: ראש הממשלה צודק. כולנו יודעים, כל העולם יודע, שאירן היא מדינה נבזית שחותרת לנשק גרעיני בנחישות ובעורמה, ומפיצה טרור בכל כנפות תבל. בזה אין שום דבר חדש. זו לא ספינת הנשק שחושפת את הפנים האמיתיות של אירן, כי היא דבר זניח, שולי, לעומת שלל הפעילות של הרפובליקה האיסלאמית.

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)
לכן אפשר לומר שהייתה כאן הגזמה, ודאי כשנתניהו ערך השוואה לעניין המרפסת שאנחנו בונים בירושלים או בשטחים. אין לזה שום קשר לאירוע הזה. העולם מתנגד לבנייה של ישראל היכן שהוא מתנגד, ואף מרפסת לא תוסיף כפי שמשלוח הנשק לא גורע ולא מוסיף.

הרי העולם יודע מהי אירן. ארה"ב יודעת, ואירופה יודעת, ושרת החוץ של האיחוד האירופי שביקרה בטהרן - גם היא יודעת. הרי זה גם מה שטוענת ישראל: שהעולם יודע ומתעלם. ישראל אומרת על העולם שהוא מגלה צביעות וחד צדדיות. אין טעם להראות לו את מה שהוא כבר יודע. הרי אנחנו טוענים שהעולם לא הגון משום שהוא לא מתנהג כלפי מה שהוא כן יודע.