אל תיבהלו מהפגנת החרדים

חוק הגיוס בנוסח הנוכחי רחוק משלמות. למרות זאת, אם הוא יגרום ליותר חרדים לצאת לעבוד - הרי שהרווחנו. ראוי שכל הצעירים האלה יגיעו לשירות צבאי או אזרחי, ולא צריך להיבהל או להתרגש יותר מדי מההפגנה הגדולה בירושלים

רוני דניאל (חדשות 2)

לנוכח הגרסה הנוכחית של חוק הגיוס היה הגיוני יותר שנראה דווקא הפגנה מהצד השני - "הפגנת מיליון" של החילונים. אבל זה לא קורה, למרות שהחוק החדש עוד לא מביא שוויון מלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החילונים לא עובדים על פי הנחיות של רב שמצווה - וכולם יוצאים להפגין. וזה לא שהחילונים לא חושבים שראוי שיהיה סוף סוף איזשהו שוויון בנטל, או לפחות צמצום של חוסר השוויון בנטל.

בחוק הזה יש לא מעט פגמים, ואני לא בטוח שבקצה המסלול הזה נראה תמורות מרחיקות לכת בחברה החרדית או הישראלית הכללית. אבל אם החוק ידחוף חרדים רבים לעזוב את הישיבות וללכת לעבוד - זה יהיה שכרנו.

יש את מי ששואל - "למה לא מגייסים את בני המיעוטים?" הוא לא באמת רוצה לגייס אותם אלא להתחמק מהעניין האמיתי. הוא לא ירצה שאזרחים מוסלמים ילבשו את מדי צה"ל.

ועוד דבר: במלחמת השחרור לא היה ברור מה יעלה בגורלה של העיר צפת בקרבות, אך היא נשארה לבסוף בשליטה יהודית. לאחר מכן הרב של צפת טבע את הביטוי שבעיני ראוי שיקשיבו לו גם החרדים המפגינים. "צפת ניצלה בזכות המעשה ובזכות הנס, המעשה - שהתפללנו. הנס - שהפלמ"ח הגיע", הוא אמר.

בנוסף לתפילות, אחרי הכל, איזשהו פלמ"ח או צה"ל צריכים להגיע, וראוי שכל הצעירים האלה יגיעו מתישהו לשירות צבאי או אזרחי. לא צריך להתרגש מההפגנה הזו ולא להיבהל ממנה, ויש ולהמשיך ללכת גם עם חוק מעט פגום.