חיזבאללה לא יושב על הגדר

על רקע התקיפה בגבול סוריה-לבנון שיוחסה לישראל, רוני דניאל מדגיש שחיזבאללה לא יושב על הגדר, ומי שתכנן לנסוע לגליל – שלא יבטל. וגם: איך הארגון בודק דרכים לפגע בישראל דרך הברחות סמים? פרשנות

רוני דניאל (חדשות 2)

לפני כל מהלך של תקיפה, בהנחה שישראל היא זאת שתקפה בגבול סוריה-לבנון השבוע, השיקול שמונח בפני מקבלי ההחלטות הוא עלות מול תועלת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העלות היא האם ארגון חיזבאללה יגיב ואיך יגיב, והתועלת היא לא לאפשר לחיזבאללה להצטייד באותם כלי נשק ולנטרל אותם כל עוד הם מאוחסנים בבית. המדיניות לא לאפשר לחיזבאללה לצבור עוד יכולות היא נכונה ואם אתה יכול לרדד את זה לפני שיגור - זה חשוב.

עם זאת, חיזבאללה לא יושב על הגדר. אתמול בלילה נתפסה הברחה דרמטית של סמים דרך הכפר רג'ר בלבנון, וחיזבאללה כנראה עומד מאחורי זה. הם שולחים את המשלוח הזה כדי לבדוק את הנתיב הפלילי לישראל, והיה וזה יצליח אז הם ינסו להכניס אנשים.

על רקע הדברים האלה, ישראל העבירה אזהרה מאוד חריפה ללבנון: "היה ויהיה ירי מלבנון לשטחנו אתם תסבלו". ליתר ביטחון, הציבו היום עוד סוללת כיפת ברזל באזור חיפה, וסך הכל ההערכה היא שחיזבאללה לא יגיב. בשורה התחתונה: מי שתכנן לנסוע מחר לטייל בגליל - שלא יבטל.