המשבר באוקראינה: פוטין רק חושף שרירים

שנים רבות לאחר שהמלחמה הקרה בין ארצות הברית לרוסיה נגמרה, נראה כי המשבר הפוליטי באוקראינה החזיר את שתי המעצמות הגדולות להיאבק על מעמדן במזרח אירופה. פוטין, כהרגלו , עושה שרירים, בשעה שהאמריקנים קוראים לו לעצור, אך בסוף הכל ייפתר בדיפלומטיה

פרשנות: פוטין רק חושף שרירים (רויטרס)

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי אמנם התבדח היום (ה') על המתיחות בין המערב לרוסיה בכל הנוגע למשבר הפוליטי באוקראינה, ואמר כי לא מדובר בסרט "רוקי 4" משנות ה-80, על רקע המלחמה הקרה בין ארצות הברית לרוסים. אולי קרי צחק, אך בעבר פוטין לא היסס וכבר פלש לגאורגיה שמרדה בו. מה מונע ממנו לעשות זאת גם במקרה הזה?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לכאורה הוא יכול, אבל יש ספק לגבי זה. בשלב זה אנחנו נמצאים במשחק המקדים, שצפוי להיות ארוך במיוחד. כל צד, גם האמריקנים והאירופים וגם הרוסים, מנסה להפגין את יכולותיו. אוקראינה בכלל והאי קרים בפרט מבחינת פוטין הם מקרים של "להיות או לחדול".

מכיוון שכך, פוטין כהרגלו עושה שרירים. בבית הלבן עוקבים וקוראים למוסקבה להימנע מפרובוקציות. במוסקבה לעומת זאת אומרים לאמריקנים לא לעשות דברים נמהרים.

ערד ניר (חדשות 2)

נדמה כי לכל אחד מהצדדים ברור שבסופו של דבר העניין ייגמר בדיפלומטיה. עוד סבבים של פגישות בין שר החוץ הרוסי, סרגיי לברורב ומזכיר המדינה קרי, במקביל לבעיה בסוריה ולסוגיות אחרות. בסוף יהיה פתרון דיפלומטי כזה או אחר, אך בינתיים כל אחד מנסה לשפר עמדות לקראת המשא ומתן בין הצדדים. העניין הוא שכל אחד עושה את זה בדרך שמאפיינת אותו - בהתאם לתרבותו.