דינו של אולמרט כבר הוכרע ציבורית

החלטתה של ראש לשכתו לשעבר של אולמרט להעיד נגדו אולי לא תצליח להביא להרשעתו בתיק הולילנד, אבל היא ככל הנראה סותמת את הגולל על עתידו הציבורי של ראש הממשלה לשעבר. אמנון אברמוביץ' על החשיבות האמיתית בשינוי הגישה של זקן

המשמעות העיקרית של עדות זקן - ציבורית (יוסי זמיר, פלאש 90)

השאלה האם העסקה המסתמנת בין שולה זקן לבין הפרקליטות בתיק הולילנד תכריע את הכף נגד ראש הממשלה לשעבר אולמרט תלויה בשופט דוד רוזן - שיצטרך להחליט האם לאפשר לפרקליטות להציג ראייה חדשה בשלב כל כך מתקדם של המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפרשות טלנסקי וראשונטורס התיקים נמצאים כבר בסוף הערעור בעליון ורק במקרים נדירים מאוד מאפשרים שם להביא ראייה חדשה שלא הייתה זמינה או שלא ידעו עליה קודם. בפרקליטות בירושלים היו מעדיפים שזקן, ראש לשכתו לשעבר של אולמרט תציג ראיות חדשות בפרשות חדשות, אך לעת עתה נראה כי אלה אינן קיימות.

מבחינה משפטית, מוקדם לומר האם יש או אין חשיבות לעדות חדשה ומפלילה של שולה זקן, אך מבחינה ציבורית-לאומית, אולמרט למעשה אינו קיים. לא במקרה הוא בחר שלא להתמודד בבחירות הקודמות ובבחירות הבאות מצבו צפוי להיות קשה עוד יותר.

גם אם לא תושג עסקה עם זקן וערעור הפרקליטות יידחה, עדיין ייאמרו על אולמרט דברים קשים. מבחינה ציבורית, המשמעות של הדבר היא ככל הנראה שאולמרט הוא "לשעברניק" בכל המובנים.