סוף כל סוף גילינו את "איביי"

אישית אני מכור ל-"איביי" כבר די הרבה שנים, ובזמן האחרון נדמה שהציבור הישראלי גם הוא מתחיל לגלות את כל היתרונות של האתר. משהו מהותי השתנה בראש הישראלי - והגיע הזמן שגם היבואנים יבינו את זה

קראתי ב-"כלכליסט" שהנהגים הישראלים גילו את "איביי", שכולם קונים שם חלקי חילוף בחצי מהמחיר שהם עולים בארץ, כולל דמי משלוח ומע"מ. תנחשו מי לא הופתע בכלל?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אישית, אני מכור ל-"איביי" כבר די הרבה שנים. עוד מהימים ש-"איביי" היה קטן למדי והיו בו אז מציאות שהיום קשה להאמין. במקרה שלי, זה התחיל בחלקים לגיטרות - כי לכל אחד יש את השריטה שלו. אחר כך הבנתי שעם קצת סבלנות, כי לדואר בכל זאת לוקח לצערנו קצת זמן להוביל חבילה מאמריקה לתל אביב, עם קצת סבלנות - אפשר לקנות שם הכל.

כי "איביי" הוא החנות הכי גדולה בעולם לכל דבר שתרצו: מפתיל חצי משומש לזיפו ועד לאחוזה בוואקסאהצ'י, טקסס. הפני נפל לי סופית לפני 12 שנים. קניתי אז דרך "איביי" לפטופ איי.בי.אם מחנות בניו יורק, חדש דנדש. עם המשלוח והמע"מ זה יצא בדיוק חצי ממה שאותו דגם עלה אז בארץ.

אבל האחריות אמרו לי, האחריות. אין אחריות. אז מה דעתם על זה הייתי אומר, שבאותו מחיר שהלפטופ הזה עלה בארץ אני אקנה שניים חדשים דרך "איביי"? אם הלפטופ יתקלקל במקרה, אני פשוט אזרוק אותו החוצה מהחלון ואז אני אפתח את הניילון פצפצים של המחשב השני החדש, איך זה בתור אחריות? לא רע נכון?

ומאותו רגע אני קונה הכל ב-"איביי" - חוץ מחלב ופיתות וחולצות מוזרות. אז אנשים היו אומרים לי 'תגיד, אתה לא מפחד לתת את כרטיס האשראי שלך?'. אז אני אומר, קודם כל אני לא נותן את המספר כי הקנייה שמה מאובטחת ומבוטחת דרך "פייפאל". דבר שני, כאילו מה, לשליח של הפיצה אתם כן יכולים להכתיב בטלפון את המספר של האשראי בלי שום בעיה, ועם חנות מחשבים בניו יורק דרך ערוץ מאובטח, עם זה יש לכם בעיה? נו באמת.

אילן לוקאץ' (חדשות 2)

עכשיו, למה אני מייגע אתכם בכל זה? בגלל שתמיד כשהייתי קונה משהו בחצי או בשני שליש מהמחיר בארץ דרך "איביי", הייתי שואל את עצמי: 'למה פה זה חייב להיות כל כך הרבה יותר יקר?'. עכשיו תעזבו אתכם לשנייה מחפצים משומשים שהם לב העניין ב-"איביי". בואו נדבר רק על מוצרים חדשים.

כמו חלקי הרכב שפתאום כולם קונים שם. הרי גם החנות ההיא בניו יורק לא עובדת בהתנדבות, הרי גם הם בית עסק, גם הם עשו עליי רווח. אז למה פה זה צריך לעלות כפול? ואני מכליל בזה כמובן גם את המשלוח וגם את המע"מ ותמיד אני מגיע לאותה מסקנה - שיש פה פגם, חייב להיות אלמנט של תאוות בצע.

בגלל שאין לנו אופציה, אז דופקים עלינו מחיר. וזה אינשאללה נגמר. עכשיו יש לנו אופציה - הפסקנו לפחד. שוק הרכב זה מקום שבו אף אחד לא אוהב לצאת פראייר. יותר מדי שנים יותר מדי עסקים עשו עלינו יותר מדי סיבובים.

משהו מהותי השתנה בראש הישראלי. גם אם אנחנו לא קונים, אנחנו יוצאים לסיבוב מהיר של השוואת מחירים. יש לנו את זה אפילו בסלולרי. בוקר טוב לכם יבואנים, קומו ותריחו את הקפה. יש לנו אינטרנט ויש לנו חשבון "פייפאל" ויש לנו סניף דואר בשכונה, אנחנו כבר לא מפחדים מעמוד אינטרנט באנגלית ואנחנו יוצאים לקניות בעולם בלי להרים את התחת מהכיסא בבית. ועכשיו תחשבו מה הצעד הבא שלכם.