תיק הברנוער: המשמעות של חזרה מכתב האישום - זיכוי

במשטרה ופרקליטות תמימי דעים כי לא יהיה מנוס מלחזור מכתב האישום שהוגש נגד חגי פליסיאן. אך למהלך כזה יש משמעויות דרמטיות לגבי התיק, מאחר ולא יהיה ניתן לחזור ולהאשים אותו לאחר מכן. גיא פלג על החקירה, שלמרות סימני האזהרה, דהרה לעבר הכישלון

גיא פלג (חדשות 2)

חקירת הרצח בברנוער מתקרבת לנקודת האל-חזור: ג במשטרה וגם בפרקליטות תמימי דעים שהראיות החדשות והדרמטיות שנחשפו לאחרונה ועליהן הוטל צו איסור פרסום יחייבו ככל הנראה חזרה מכתב האישום שהוגש נגד חגי פליסיאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אך למהלך כזה יש משמעויות דרמטיות במיוחד - המשמעות של חזרה מכתב האישום היא זיכוי שאין ממנו כל דרך חזרה. לכן, בלב כבד מאוד הם ייאלצו לעשות כן, משום שהם אינם משוכנעים שחגי הוא הרוצח.

הדברים כל כך חריפים וחד משמעיים, שגם אם ביום מן הימים תתגלה קלטת שמתעדת את חגי פליסיאן מבצע את הרצח בברנוער - לא ניתן יהיה להגיש מחדש את כתב האישום. אין דרך חזרה, מדובר יהיה בסוף פסוק.

במשטרה ובפרקליטות חושבים בכלל שמגיעה להם תעודת הצטיינות, זאת משום שלשיטתם היו להם סימני שאלה והם הלכו עם המצפון שלהם והצליחו כנראה לחשוף את האמת - ביושר הם חוזרים בהם מכתב האישום.

אבל את הסיפור הזה אפשר לספר גם אחרת: התיק הזה לווה על ידי בכירי הפרקליטות ובכלל זה פרקליט המדינה לשעבר משה לדור, ובכירי הקצינים במשטרה ובכלל זה ראשי אגף החקירות והמודיעין. כל האנשים האלה, חרף סימני השאלה, נתנו לקטר הזה להמשיך לדהור עד לפיאסקו הנוראי שהתרחש אתמול.