פרשנות: אולמרט היה מנהל מחפיר וכושל, גם אם ייצא זכאי

ונניח שאולמרט ייצא זכאי, פרשות טלנסקי והולילנד מוכיחות שמדובר במנהל מחפיר וכושל, שמתחת לאפו התנהלה פרשת שחיתות עצומה. בפרק הבא של "סודות הניהול המצוין מאת אהוד אולמרט": כך תמנה את האנשים המתאימים לתפקיד המתאים, עם אברהם הירשזון בהופעת אורח

חילופי האשמות בלשכה. אולמרט וזקן (קובי גדעון, פלאש 90)

ונניח שאולמרט זכאי. נניח שבחודש מאי הקרוב בית המשפט המחוזי יקבע שהוא לא נגע בשקל שוחד מכספי הולילנד; שבחודש יוני יקבע העליון שהוא באמת נסע רק בטעות בכספים של אחרים בראשונטורס, ושמעטפות הכסף של טלנסקי הן נוהג שלטוני ראוי.

הצטרפו לדף הפייסבוק של עמית סגל

לצורך העניין, נתעלם אפילו מהעובדה שראש ממשלת ישראל לשעבר כבר הורשע במרמה והפרת אמונים. מעריציו של אולמרט, פוליטיקאים, גנרלים וגם כמה עיתונאים, אומרים כל הזמן שהוא צריך לחזור לראשות הממשלה כי היה מנהל מצוין.

אבל גם אם נניח שאולמרט זכאי, הפרשות השונות מעלות שמדובר במנהל מחפיר וכושל: כראש עיר, התנהלה מתחת לאפו פרשת השחיתות המצמררת בתולדות המדינה, פרשת הולילנד שבה רוב הכפופים לו קיבלו שוחד בלי שהוא, המנהל הנהדר, ידע.

עמית סגל (חדשות 2)

לגרסתו שלו, מגדל של 20 קומות התרומם בזכות כספי שוחד שקיבלה מזכירתו הנאמנה ("את השחיתות למדתי ממך", הטיחה בו בסוף השבוע לפי פרסום של גיא פלג), מהנדס העיר שהוא מינה נתן לכל זה יד בתמורה למיליונים, והפרקליט האישי של ראש העיר מחזיק מאות אלפי דולרים בתיקי ספורט שחורים, בלי לטרוח לעדכן את "המנהל המצוין".

"עד המדינה שמואל דכנר? הוא היה מהמאכערים שהסתובבו בקומה 6 בעירייה", אמר אולמרט במשפט. קומה 6 הייתה הקומה של ראש העיר. איזה מנהל נותן למגה-מאכערים להסתובב לו בלשכה עשר שנים? רק מנהל מצוין, כנראה. בפרק הבא של "סודות הניהול המצוין מאת אהוד אולמרט": כך תמנה את האנשים המתאימים לתפקיד המתאים, עם אברהם הירשזון בהופעת אורח.