ישראל תומכת, אבל הצבא המצרי לא מצליח להילחם בטרור בסיני

פיגוע הטרור במסוף טאבה התרחש למרות הנוכחות המוגברת של צבא מצרים בחצי האי סיני, נוכחות שנוגדת את הסכם השלום ומתאפשרת בזכות הסכמה ישראלית. ועדיין, הטרור בסיני כל פעם מחדש מרים את ראשו. איך עוצרים את מעגל הדמים?

אהוד יערי (חדשות 2)

פיגוע הדמים שהכה היום במעבר הגבול בטאבה התרחש למרות הנוכחות המוגברת של הצבא המצרי בסיני, נוכחות שמעידה על מציאות חדשה בחצי האי שלגבולה של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ישראל ומצרים סיכמו הלכה למעשה על הסדרים שמשנים את חוזה השלום בין שתי המדינות - בעיקר בכל הנוגע לנספח הצבאי של ההסכם. ישראל באמצעות מנגנון ששמו "מנגנון הפעילויות המוסכמות" מתירה היום ומעודדת נוכחות של צבא מצרי במרכז ובמזרח סיני - סמוך לגבול עם ישראל, נוכחות שאסורה על פי הסכם השלום.

נראה שלשני הצדדים יש אינטרס בנוכחות הצבא המצרי לנוכח הטרור שהולך וגובר בסיני. המצרים מחזיקים כעת באזור 11 גדודים הכוללים חיילי קומנדו ויחידת טנקים, אך גם הכוחות האלה לא מספיקים בשלב זה כדי להתמודד עם איום הטרור האסלאמי.

עד שהצבא המצרי לא יחליט להילחם בארגונים השונים הפועלים בלב חצי האי, שם נמצאים מרכזי הטרור, הם לא יצליחו לשים קץ לפעילויות המרובות והעקובות מדם שיוצאות מהמקום.