לא מאיימים, עוברים ישר לחיסולים

על רקע החיסול בטיילת תל אביב לעיני אלפי בני אדם, טוען משה נוסבאום כי אחת הבעיות החמורות ביותר של המשטרה היא ההרתעה. יחד עם זאת, בכל הקשור לפענוחים של אותם מקרים - לובשי המדים נמצאים בבעיה נוספת של ממש

משה נוסבאום (חדשות 2)

החיסול היום (שבת) מצביע על חיזוק המגמה של התרחבות תופעת החיסולים - גם בין ארגוני פשיעה קטנים לעבריינים שכמעט לא מוכרים. העבריינים הלא מוכרים הללו מדלגים על שלב האיומים ועוברים ישר לחיסולים. העובדה שזה קורה בלב הערים ובשעות היום מצביעה בראש ובראשונה על היעדר הרתעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העבריינים אינם חוששים מהמשטרה ולא חוששים להיתפס. למה זה קורה? קודם כל, בגלל העובדה שבכל ניסיונות החיסול האחרונים בתקופה של השנה וחצי האחרונות יש, להערכתי, אפס פענוחים. יחד עם זאת, יש לציין כי כי לפחות בתחום אחר שמוביל להרתעה, יש כמה הצלחות.

לאחרונההצליחה המשטרה לסכל מבעוד מועד כמה ניסיונות חיסול, כשהאחרון שבהם היה בשבוע שעבר, עת נעצרו שמונה שתכננו על פי החשד חיסול של כמה עבריינים, כנראה מארגון הפשיעה של דומרני. היום הותר לפרסם שבצמוד למעצרים נחשפו גם האמצעים ששימשו את אותם עבריינים - אמצעי תצפית והאזנה מתקדמים במיוחד שאינם מביישים יחידות בצה"ל ובמשטרה.

לצד האמצעים הללו, נתפס גם מצבור של לבנות חבלה בדרום. גם אלה היו מיועדות לניסיון חיסול. פה צריך לומר - יש הצלחה למשטרה. אלא שבכל מה שקשור לפענוחים - כאן המשטרה בבעיה של ממש.