פרשנות: לא ייתכן שמור יוסף ייצא ללא פגע

השבוע התייחס מי שניהל את בית החולים הדסה במשך עשור, פרופ' שלמה מור יוסף, להישגים אליהם הוביל את המוסד שעמד בראשו. לא ייתכן שמור יוסף, שעל שמו רשום המשבר אליו נקלע בית החולים, יפרוש עם "מצנח זהב" ללא פגע, בשעה שעובדים מן השורה ייאלצו ללכת הביתה

פרופ' שלמה מור יוסף (פלאש 90)

השבוע אמר פרופ' שלמה מור יוסף, מי שניהל את בית החולים הדסה במשך 10 שנים, כי הוא היה מנהל מצטיין. מור יוסף אחראי בעשר שנות ניהולו לפריצה ולגירעון בו אנחנו נתקלים היום. מור יוסף אינו שעיר לעזאל, הוא היה טוב מדי, הוא נתן לכולם, לעובדים ולרופאים, את כל מה שדרשו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתקופתו, מור יוסף אישר לבנות את מגדל האשפוז שרק לחזיק אותו עולה 30 מיליון שקלים. בלתי אפשרי שלא יפגעו ב"מצנח הזהב" של מור יוסף - תנאי הפרישה המופרזים שלו, וכן יפגעו בעובדים מהשורה האחרונה שמרוויחים 10,000 שקל בחודש.

גם רופאי הדסה על הכוונת: 30 מתוך 550 המועסקים בבית החולים הדסה עשויים למצוא עצמם מובטלים, כחלק מתכנית ההבראה של בית החולים.

נחמיה שטרסלר (חדשות 2)

אביגדור קפלן, מנהל בית החולים, מדבר בימים אלה עם הרופאים, האחיות ועובדי המינהל והמשק של הדסה ומנסה לשכנע אותם לחזור לעבודה סדירה כבר ביום ראשון. אם לא יצליח, צפוי קפלן לגשת לבית המשפט ולבקש צו מניעה נגד העובדים. בית המשפט ככל הנראה ייעתר לבקשתו, מאחר ובית החולים צריך לעבוד ולהרוויח כסף, וגם החולים סובלים.

תוך 90 יום הנהלת בית החולים צריכה להציג תכנית הבראה שתהיה קשה: קיצוצי שכר, פיטורים, ביטול פיקציות של כוננויות מינהליות ושעות נוספות פיקטיביות. גם בשירותי הרפואה הפרטיים צריך עדיין לטפל.