קיצור השירות - החלטה עקומה

כנראה שלחברי הוועדה לשוויון בנטל היה יותר חשוב לשחק במשחקים פוליטיים מאשר לסייע לצה"ל להתייעל. המהלך לקיצור שירותם של הבנים בצבא היה חלק מחבילה כוללת של התייעלות שהציג הצבא. בסופו של דבר אושר רק מהלך אחד שמסב לצבא יותר נזק מאשר תועלת

החלטה עקומה שתביא ליותר נזק מתועלת (ניר גל, דובר צה"ל)

פעם הייתה בדיחה ששאלה מה זה גמל? התשובה היא סוס שוועדה תכננה. זה מה שקרה היום (ב') בוועדה בכנסת לשוויון בנטל שאישרה את קיצור השירות הצבאי לגברים בארבעה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הבסיס לדיון הוא החלטה על הצעת חוק ממשלתית, שכבר אושרה בממשלה ומכילה את כל סל המהלכים שצה"ל ביקש להעביר. הסל כלל קיצור שירות לבנים והארכת שירות לבנות ולבני ישיבות ההסדר. הצעה מאוזנת יחסית שלא אמורה לפגוע בביטחון. הממשלה אישרה את הסעיפים, אבל מרגע שזה הגיע לוועדה הפרלמנטרית בראשות ח"כ איילת שקד, החלו המשחקים הפוליטיים.

חברי הכנסת אישרו רק את קיצור שירותם של הבנים בארבעה חודשים. המשמעות: בבת אחת ייעלמו משורות הצבא תשעה גדודים - בערך 10,000 חיילים. עניין גיוס הבנות נדחה ועניין בני ישיבות לא עלה בכלל. תכננו סוס - יצא חמוֹר, ואם להיות תקני - חמוּר.

רוני דניאל (חדשות 2)

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, מתכוון להגיש בקשה להצבעה חוזרת בוועדה. חברי הוועדה לא התחשבו בדרישותיו של הצבא. בצה"ל תכננו להעביר את ההחלטה מתוך חבילה כוללת של מהלכים לייעול המערכת, אך בסופו של דבר התקבלה החלטה עקומה, שלא מועילה כלל.