פרישת ארביב: הניצב עזב כדי לחמוק מחקירה פלילית?

בשבועות האחרונים, בהם עלה שמו של ניצב מנשה ארביב לכותרות, התייחס הניצב בקצרה לחשדות נגדו ואמר כי הוא צפוי לשוב לתפקידו בקרוב. כך גם פרקליטיו שטענו שחזרתו ללהב 433 היא עניין של ימים. אלא שההצהרות האלה היו מגוחכות מהרגע הראשון. ארביב ידע שייאלץ לפרוש – וככל הנראה עשה זאת כדי לחמוק מחקירה פלילית

ניצב ארביב מודיע על פרישה, היום (חדשות 2)

בשבועות האחרונים, מאז עלתה לדיון ציבורי פרשיית "הרב והניצב", עלה לכותרות שמו של מפקד יחידת להב 433 של המשטרה, מנשה ארביב. מהיום בו החלה התקשורת להתעסק בפרשה החמורה, הכחיש ניצב ארביב כוונות כלשהן לפרוש, או לעזוב את המשטרה, כשהוא ממלא תפקיד כה נחשב ויוקרתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

באותם ימים שמענו גם את פרקליטיו של ארביב מדברים על חזרתו ליחידה - בתוך ימים בודדים. אלא שההצהרות האלו היו מגוחכת מהרגע הראשון. בדיונים המרתוניים במשרד המשפטים, וגם בדיונים פנימיים של הפרקליטות, שאלת חזרתו של ארביב לא הייתה על הפרק.

ארביב פרש כדי לחמוק מחקירה? (חדשות 2)

במהלך הפרישה, ניסה ניצב ארביב לנצל מצב שבו הרב פינטו ביקש "למכור" ליועץ המשפטי לממשלה את המידע שיש לו אודות מעשיו, לכאורה, זאת בתמורה לכך שלא יוגש נגדו כל כתב אישום. ארביב פרש כדי שהיועץ המשפטי לממשלה יוותר על חקירה פלילית נגדו, כשהוא מקווה שהיועץ יסתפק במהלך הפרישה שלו.

גם המשא ומתן בין פרקליטי פינטו לבין היועץ המשפטי מתקדם הרבה יותר מכפי שחושבים. ארביב הבין שהסכנה מרחפת לפתחו, ולכן פרש. מקורבי הרב אמרו היום: "על ראש הניצב בוער הכובע" וכי ארביב התפטר רק כדי לחמוק מעונש.