בזמן השיחות: הפלסטינים מקדמים חרם על ההתנחלויות

בעוד האמריקנים מאמינים שיש סיכוי להשיג הסכם מסגרת לאחר חודשים של שיחות בין הצדדים, הפלסטינים מקדמים מתחת לפני השטח תכנית לחרם על ההתנחלויות, בארגונים בינלאומיים ובמדינות שונות בעולם – זאת במידה והמגעים ייכשלו. הדגש: חרם על ההתנחלויות ולא על ישראל - כפי שהתחייבו בפני קרי

ההתנחלויות במוקד במקרה של כישלון המו"מ (רויטרס)

בעוד האמריקנים מאמינים שיש סיכוי להשיג הסכם מסגרת בין ישראל לפלסטינים, האחרונים כבר נערכים לאפשרויות אחרות - בהן תכנית לחרם על ההתנחלויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הפלסטינים מתכוננים לאפשרות שהמו"מ עם ישראל ייכשל ובוחנים דרכי פעולה חד-צדדיות לעתיד. במסגרת דיוני המשא ומתן, הפלסטינים התחייבו בפני מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי שלא יפעלו לקדם חרמות ונידויים של ישראל, ולכן, מתחת, לפני השטח הם מקדמים פעולות נגד ההתנחלויות.

צוותים פלסטיניים כבר שוקדים על תכנית לחרם בארגונים בינלאומיים, איגודים והתאחדויות שונות במדינות רבות בעולם, חרם על מוצרים המיוצרים בהתנחלויות וכלפי כל מי שקשור בהם. הפלסטינים עצמם שטווים את התכנית, לא יודעים כרגע עד לאן היא יכולה להרחיק.

טווים חרם על ההתנחלויות. אהוד יערי (חדשות 2)

אלא שאולי יש לפלסטינים יותר סבלנות לשיחות ולתהליך ממה שחושבים? אנקדוטה נוספת ממנה ניתן ללמוד על הלך הרוח של צוותי המשא ומתן הפלסטיניים, אופני החשיבה ודרכי הפעולה שלהם, מקורה בספר שהוציא היום ראש צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת בשם "בן עלי ורוג'ר".

בספר, כותב עריקאת עקרונות לניהול משא ומתן כפי שנוהל בידי אחד מבני משפחת הנביא מוחמד. המסקנה העיקרית שעולה מהם: כשהערבים מנהלים משא-ומתן, העיקר הוא סבלנות ועיקשות.