האם משהו באמת רקוב בממלכת דנמרק?

מאז פיגועי הטרור בפריז ובקופנהגן, הפכה אירופה מיבשת שלווה ליבשת בכוננות מלחמה. מדנמרק, על פי הנתונים הרשמיים, באים הכי הרבה ג'יהאדיסטים לקרבות בסוריה ביחס לכמות האוכלוסייה. אז מה אפשר לעשות כדי להתמודד עם הבעיה? האירופים עדיין לא יודעים

האם יש משהו רקוב בממלכת דנמרק? (רויטרס)

זה עצוב. אני לא יודעת לאן עליי לפנות. כבר חשבתי שאחרי הטבח ב"שארלי הבדו" והפיגוע בהיפר כשר בפריז הכל די ברור. יש מדינות באירופה עם מיעוט מוסלמי גדול, שבתוכו יש תשתית קיצונית - תשתית שנגדה צריך להילחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אני יודעת שבמדינות האלה עוד יותר קשה ליהודים בגלל שהעמדה הרשמית (והנכונה) היא שצריך לחזק את מיליוני המוסלמים המתונים והסובלניים. "אין מה לעשות", אומרים בשלטונות וטוענים: "אנחנו נשמור עליכם בבתי הכנסת, בבתי הקברות, בבתי הספר, בגני הילדים, בחנויות, במסעדות, בחתונות, בהלוויות, ברחובות ובמוזיאונים".

זוהי רשימה לא שלמה של פיגועים והתקפות על יהודי אירופה: "נעמיד להגנתכם שוטרים וחיילים, נציב מצלמות בכל פינה, נציב צלפים על הגגות ונהיה אסירי תודה, אם זה יהיה על חשבונכם", מצהירות הרשויות באירופה. יש לארגן עוד אבטחה, עדיף כזו שמורכבת מחיילי צה"ל שהשתחררו, שרוצים להתרענן מישראל וליהנות מהשלווה האירופית.

יש מדינות באירופה שבהן לא צריך לדאוג - כמו למשל בדנמרק. דנמרק היא מדינה שתמיד עומדת בראש רשימה של המדינות שבהן הכי טוב לחיות. היא מדינה שהצילה את היהודים שלה בזמן השואה. מדינה שדואגת בצורה יוצאת מהכלל למהגרים, גם לאלו המוסלמים, ואפילו דואגת לשקם את אלו שהצטרפו לדאע"ש, התחרטו וחזרו.

באירופה לא יודעים כיצד להתמודד

בדנמרק לכולם טוב, בלי שום הבדל, אבל האם ייתכן שגם שם יש משהו רקוב? על פי הנתונים הרשמיים, מדנמרק באים הכי הרבה ג'יהאדיסטים לסוריה ביחס לכמות האוכלוסייה. במקום השני - עוד חברה שחיה בנוה המדבר של האושר - בלגיה.

אז מה המשמעות של המגמה הזאת? מה אפשר לעשות? קיימות שתי אפשרויות. אף אחת מהן לא אידאלית. על פי האחת, אפשר להמשיך כאילו לא קרה כלום ולקוות שזה יעבור. כל העולם מאוים על ידי האסלאם הקיצוני, ולאיש הקטן אין הרבה ברירות. ליהודים זו אופציה לא פשוטה, הם במצב גרוע יותר כי בינתיים נוצרים באירופה לא מדמיינים לעצמם שצריך להעמיד משטרה ליד כל כנסיה, לשלם לאבטחה בטקסי הטבלה, בחתונות או בלוויות.

טטיאנה הופמן (חדשות 2)

עוד לא שמעתי על מישהו באירופה שפחד ללכת ברחוב עם צלב יפה על הצוואר. לעומת זאת, במלמו שבשוודיה יצא עיתונאי עם מצלמה לרחובות כשעל ראשו כיפה, ומגן דוד על צווארו. הסרטון, שהפך לוויראלי, מראה כמה פעמים הוא הותקף. עיתונאי אחר עשה את אותו ניסוי בפריז - התוצאה הייתה זהה.

קיימת אופציה נוספת - לארוז את המזוודות ולעלות לישראל. זה מה שחושב ראש הממשלה נתניהו, שאחרי הפיגוע בקופנהגן קרא ליהודי אירופה לעלות לישראל. דברים דומים הוא אמר אחרי הפיגועים בפריז וקיבל מקלחת קרה מהנשיא הולנד, מראש ממשלת צרפת, מראש ממשלת דנמרק וגם מכל דוברי הקהילות היהודיות בדנמרק - כולל הרב הראשי.

הייתי רוצה להאמין ואני גם מנסה להאמין שהטרור האסלאמי בסופו של דבר יפסיק ושהעולם הדמוקרטי, הסובלני וההומניטרי ייצא מהפלונטר, אבל מה לעשות, בינתיים, איש לא יודע איך לעשות את זה. כפי שאמרתי בתחילה, זה עצוב, אבל אני לא יודעת לאן לפנות.