מלחמת בנט-נתניהו: קרב רווי יצרים

בימים האחרונים מחריף העימות ראש הממשלה נתניהו לשר הכלכלה בנט, לאחר שבנט תקף את הצעתו של נתניהו להשאיר את המתנחלים במדינה הפלסטינית העתידית. מקורבי רה"מ אמרו כי בנט יכול להתפטר מהממשלה אם הוא אינו מרוצה. מקורבי בנט: "רה"מ טרם הודיע שהוא פוסל את הרעיון"

למה נתניהו לא מגיב? רה"מ ובנט (רויטרס)

הדיווח לפיו אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו לכאורה כי יאפשר למתנחלים לגור בשטחי המדינה הפלסטינית העתידית, ממשיך לעורר סערה וגורר התנגדויות מימין ומשמאל.  היום (ב') גלש הוויכוח לניגוח רווי יצרים בתוך הממשלה. גורמים בבית היהודי טוענים כי "מה שמדאיג הוא שנתניהו טרם הודיע שהוא פוסל את הרעיון של הפקרת מתיישבים יהודים בריבונות פלסטינית".

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

שר הכלכלה, נפתלי בנט, תקף אתמול את הרעיון ואמר כי "מדובר באובדן עשתונות ערכי". היום מקורבי נתניהו השיבו אש, ואמרו כי אם בנט לא מרוצה, הוא יכול להתפטר מתפקידו.

מקורבי בנט השיבו מנגד וטענו, כי אם ההצהרה על השארת המתנחלים במדינה הפלסטינית הייתה רק ספין של ראש הממשלה, ובנט לכאורה "הרס" את הספין - אז מדוע עליו להתפטר?. "אם נתניהו רצה להביך את הפלסטינים הוא היה יכול לתאם זאת עם בנט, זה נשמע כמו תירוץ", אמרו בסביבת יו"ר הבית היהודי.

אודי סגל (חדשות 2)

בתשובה אמרו מקורבי נתניהו, כי על פי תגובתו, בנט מוכיח שלא ניתן לתאם איתו דבר. המקורבים הוסיפו כי "במקום שאבו מאזן ייפול למלכודת, בנט נפל לפח, ובשביל כותרת פגע במאמצי ההסברה של ישראל. אם בנט לא מרוצה הוא תמיד יכול להתפטר. אבל הוא לא יתפטר כי אין לו שום הישג, לא ביוקר המחיה ולא במחירי הדיור".

שרים בכירים בממשלה הגיבו להתכתשות בין השניים, הכוללת הרבה מטענים אישיים, ואמרו כי ההתנהלות הישראלית רשלנית ומטופשת. לטענתם, דברי יעלון נתניהו ובנט משחקים לידי הפלסטינים. גם לפלסטינים דעה דומה ולדבריהם הישראלים לא רציניים בכוונתם להגיע לשלום.