צ'ה גווארה? חלאת המין האנושי

גם כאן בישראל – כמו במדינות רבות בעולם – דמותו של צ'ה גווארה מתנוססת על חולצות. אבל הוא לא היה מהפכן רומנטי עם זיפים ולהט בעיניים. הוא היה רוצח המונים, חלאת המין האנושי. אבל הוא כזה חתיך הורס, עד כדי כך שבקלות שוכחים מכל השאר. אז מה, גם היטלר היה מופיע לכם על החולצה אם הייתה לו תמונה מספיק סקסית?

ראיתי ברחוב בחורה עם חולצה ועליה הדפס של צ'ה גווארה. אתם מכירים את ההדפס הזה: המהפכן הקומוניסטי עם כובע הברט והכוכב. הקולג' לאמנות של מרילנד אפילו הגדיר את הדיוקן הזה כ"צילום המפורסם ביותר בעולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אני מתקשה לעצור בעצמי כשאני רואה את ההדפס הזה על חולצות. צ'ה גווארה לא היה מהפכן רומנטי עם זיפים ולהט בעיניים. צ'ה גווארה היה רוצח המונים מהזן הדוחה ביותר. הוא נהנה מפעולת הרצח עצמה. הוא הוציא להורג במו ידיו מאות אנשים, כולל ילדים, רק כי זה גרם לו אושר, והוא עינה מאות אלפים אחרים. בעיניו של צ'ה גווארה הפסיכופת, לירות למישהו בראש היה הרגע המאושר בחיים.

הנה ציטוט יפה שלו, לידיעת כל אלה עם החולצות וההדפסים: "כדי לשלוח גברים למות מול כיתת יורים אין צורך בצידוק משפטי. אלה הליכים של הבורגנים. זאת מהפכה, ומהפכה חייבת להפוך למכונת הרג קרה המוזנת על טהרת השנאה". חמוד, מה? את זה היא שמה על החולצה והלכה באבן גבירול.

אילן לוקאץ' (חדשות 2)

לחיילים שלו צ'ה הטיף ככה - ציטוט: "שנאה בלתי מתפשרת כלפי האויב, הדוחפת את האדם אל מעבר לגבולות הטבעיים של ההוויה האנושית והופכת אותו למכונת הריגה יעילה, אלימה, סלקטיבית וקרה". סוף ציטוט. את זה, על החולצה, כן?

צ'ה גווארה בנה מחנות כפייה, גם לילדים. היו שם מחלקות מיוחדות להומוסקסואלים. מדינת המשטרה שהוא הקים בקובה ביחד עם פידל קסטרו רצחה תוך שלוש השנים הראשונות שלה יותר בני אדם מאשר היטלר רצח בשש השנים הראשונות שלו בשלטון. בקיצור, צ'ה גווארה היה חלאת המין האנושי.

אבל מה, הוא היה חתיך הורס. לאסוננו, ב-5 במארס 1960 תפס אותו צלם אופנה בשם אלברטו קורדה בפוזה מחמיאה במיוחד, ומאז מיליארדים חושבים וחושבות שהוא מה-זה סקסי והורס ורומנטי, ולכן הוא בטח לוחם-חופש, מהפכן אידיאליסט, מה שמצדיק כמובן ללכת עם הפרצוף שלו על החולצה, כמו הבחורה שראיתי היום. "צ'ה תעשה לי ילד".

בכל פעם שאני רואה מישהו או מישהי עם ההדפס הזה, בא לי לשאול: תגידי, ואם לאדולף היטלר היה צילום סקסי במיוחד, גם את זה היית שמה על החולצה? לפעמים אני באמת לא מבין כמה אנשים.