תנו את הכסף למשתמטים שבאמת מגיע להם

משתמטים משירות צבאי, רוצים את הכסף שלי? רק בתנאי שתלכו לישיבה. מי שרוצה ללמוד היסטוריה, הנדסת בניין, רפואה או שטויות אחרות בסגנון הזה - על חשבונו הפרטי בבקשה

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה אתמול הצעת חוק שמבקשת לשלול הטבות ממשתמטים משירות צבאי. אני קורא ולא מאמין. ח"כ יוני שטבון מהבית היהודי, יוזם ההצעה, אומר דברים נחרצים: "לא ייתכן שהמשתמט מלתרום למדינה ייהנה מתקציבה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 אני משפשף את העיניים: "בזמן שטובי בנינו ובנותינו נושאים בנטל הלאומי ולעיתים אף מחרפים נפשם בעבור המדינה, אותם משתמטים מתוקצבים מקופת המדינה ממנה הם משתמטים. החוק ישים סוף להפקר. יש לנו חובה מוסרית לעצור את הפארסה הזאת. לא יעלה על הדעת שמשתמטים יקבלו פרס מהמדינה. מפרי חוק צריך להוקיע, לא להוקיר".

אילן לוקאץ' (חדשות 2)

כן. רק מה, שלא על כל המשתמטים מדבר שטבון. שימו לב טוב: הכוונה רק למשתמטים שהולכים לאוניברסיטה. זאת אומרת, שמשתמטים שהולכים לישיבה ולכולל, ימשיכו לשיטתו להיות מתוקצבים - ואני מצטט מילה במילה את ח"כ שטבון עצמו - "בזמן שטובי בנינו ובנותינו נושאים בנטל הלאומי ולעיתים אף מחרפים נפשם בעבור המדינה". כי ח"כ שטבון חושב שהשתמטות בשביל ללמוד גמרא זה בסדר, אולי אפילו צריך לעודד את זה, אבל לסבסד להם את האוניברסיטה - או, זה כבר לא.

כאילו מה, פיזיקה הם ילמדו לי?! על חשבוני? זה לא יעלה על הדעת. רפואה? כימיה? לאן עוד נגיע? בסוף עוד איזה משתמט יביא פרס נובל על איזה ריבוזום. איזה בושה.

לא על חשבוני, חברים, לא על חשבוני. משתמטים, רוצים את הכסף שלי? רק בתנאי שתלכו לישיבה. מי שרוצה ללמוד היסטוריה, הנדסת בניין, רפואה או שטויות אחרות בסגנון הזה, על חשבונו הפרטי בבקשה. המדינה הזאת לא צריכה עוד רופאים, מדענים או אנשי רוח. קחו מהם את הכסף, באמת לא מגיע להם, ותנו אותו למשתמטים שבאמת מגיע להם.