על רשויות החוק לדעת את ההבדל בין מכוער ללא חוקי

השר לביטחון הפנים אהרונוביץ' החליט לחקור את אלה שתלו את המודעות המכוערות שהביעו שמחה לאיד אחרי מותו של שרון. צריך להזכיר לשר ולמשטרה כי בישראל מותר להביע דעות גם אם לא מסכימים להם, כי המרחק מכאן למראות של שוטרים מכים הוא קצר מאוד

אחרי רצח רבין, עמד שר אחד והודיע: נשליט את הסובלנות ביד ברזל. נזכרתי בציטוט הזה למשמע הודעתו של השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ. הוא ראה את הכרזות המכוערות האלה שמביעות שמחה על פטירת שרון, והחליט להקים צוות חקירה מיוחד.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עמית סגל

מעניין מאוד יהיה לשמוע מכבוד השר מהו הסעיף החוקי שעליו תתבסס החקירה: הסתה לשבץ בנסיבות מחמירות? אולי איום ברצח על אדם שהלך לעולמו? ושמא העלבת עובד ציבור אחרי מותו?

אהרונוביץ' כנראה בילה יותר מדי שנים במפלגה לא דמוקרטית. כי צריך להזכיר לו שבישראל, להבדיל מישראל ביתנו, מותר להביע עמדות גם אם שם למעלה לא מסכימים להם. זה בדיוק ההבדל בין מכוער ללא חוקי.

קו ישיר עובר בין חוסר ההבנה הבסיסי של השר והמפכ"ל בדמוקרטיה, לבין המראות המכוערים של שוטרים מכים באלימות פעילי שמאל, נערי גבעות וכתבי גל"צ. ככה קרה שהגוף הכי אלים במדינה הוא לא פעם הגוף שאחראי על הסדר הציבורי.

המשטרה של אהרונוביץ' ודנינו מקבלת ציון נכשל בלא מעט מתפקידיה הבסיסיים, היא לא צריכה לקחת על עצמה גם את תפקיד משטרת המחשבות.