100 מגה לגלישה באינטרנט? לא בטוח

ספקי האינטרנט מבטיחים לנו נפח גלישה של עד 100 מגה. באופן טבעי זה נשמע נהדר - 100 מגה שלמים לגלישה זה המון, רק ששכחנו שלפני ה-100 מגיע המילה "עד". המילה הקצרה הזאת מבטיחה לנו שלעולם לא נקבל נפח גדול מ-100 מגה, אז איך אנחנו אמורים לדעת מה הנפח המינמלי?

אני רואה את הפרסומות האלה של חברות האינטרנט, שמשווקות מהירויות של עד 100 מגה. מאה מגה, אני אומר לעצמי, יה-בה-יי, מאה מגה. אבל שנייה. שכחנו בדרך מילה אחת קטנה: עד מאה מגה. עד. כלומר, זה יכול גם להיות 90 מגה. בשביל אותו כסף, כמובן. וזה יכול להיות גם עשרה מגה. למה, מה כבר לא בסדר? הבטיחו עד מאה מגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המילה "עד" היא לא התחמקות מהבטחה, לא לא. להיפך: היא הבטחה יצוקה בברזל. עד מאה מגה, זה אומר שמה שלא יהיה, 101 לא נראה בחיים. למעשה מבטיחים פה רק מה לא יהיה. אבל מה כן יהיה? את זה לא יגידו.

ניסיתם פעם לברר כמה באמת מוכנים להתחייב בפניכם שתקבלו כמהירות גלישה? תנסו, זה יכול להיות מעניין. תגידו שאתם מבקשים לדעת לא עד כמה, אלא פשוט - כמה. לא מה לא יהיה, אלא מה כן יהיה. אני ניסיתי, וכמה שהשתדלתי, לא הצלחתי לקבל תשובה.

אילן לוקאץ' (חדשות 2)

אפילו הצעתי, בשביל העניין, לשלם להם עבור הגלישה עד מיליון שקל בחודש. עד. אולי זה יהיה באמת מיליון שקל, אולי רק שקל אחד, אולי שניים; הרי גם שנקל נכלל בהגדרה "עד מיליון". נראה לכם שהם לקחו את הדיל הזה? ברור שלא, כי הם לא טיפשים. הם המציאו את הטריק הזה, אז הם לא ייפלו בו.

תעזבו אותי מ"עד מאה מגה". אני רוצה לדעת מה המינימום המובטח. אני רוצה לדעת מה אני אקבל בשביל מה שאני משלם, לא מה אני לא אקבל. אתם רוצים שאני אתחייב, תתחייבו גם אתם. תנו לי מספר. נראה אתכם.