מול חוסר האמון: נותנים גז לשלום

קרי מפעיל לחץ מתון על ישראל והפלסטינים ונסע לביקור בירדן ובסעודיה בניסיון לגבש גיבוי ערבי. בעוד חוסר אמון מרחף מעל המגעים, נחתמה עסקת גז בין תשובה לרשות הפלסטינית וסילבן שלום נסע לביקור חשאי בירדן כדי לקדם עסקת גז גם עם הירדנים

לחץ מתון. אבו מאזן ונתניהו, ארכיון (רויטרס)

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי נמצא שוב באזור ונראה כי הוא מוביל מהלך רציני. מחר (ב') הוא יחדש את סבב הפגישות האישיות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן - אפשר לקרוא לזה לחץ פיזי מתון.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

קרי חוזר מביקור אצל עבדאללה בריבוע, המלך עבדאללה מסעודיה והמלך עבדאללה מירדן, זאת כחלק מהניסיון לגבש גיבוי ערבי לוויתורים שאבו מאזן יידרש להם. מטרה נוספת היא לגבש את התמורה הסופית - חוזה שלום עם מדינות ערב שנתניהו יקבל, אם אכן יעשה את המהלך של הקמת מדינה פלסטינית ופינוי התנחלויות.

שלום נסע לביקור חשאי בירדן (חדשות 2)

בינתיים בשטח, למרות חוסר האמון, קורים שני דברים: יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק חותם עם שר האנרגיה הפלסטיני על הסכם אספקת גז טבעי לרשות הפלסטינית ל-20 שנה ב-1.2 מיליארד דולר.

במקביל, נודע לנו כי שר האנרגיה סילבן שלום היה בפגישה חשאית בירדן - שם ניסה לקדם עסקת גז גם עם הירדנים. נותנים גז לשלום - לפחות בשטח.