נעלבתי אישית בשביל הנשיא פרס

הבוקר פורסם כי הנשיא לא הוזמן לטקס לציון 50 שנים להקמת הכור בדימונה. עודד בן עמי מוחה על ההחלטה המעליבה: רק איש אחד, שחתום על הכור והקים אותו לא הוזמן - ויש תחושה שמישהו מנסה להקטין את נוכחותו באירועים גדולים, כגון ההלוויה למנדלה

הבוקר נעלבתי, באופן אישי, בעבור נשיא המדינה שמעון פרס. לאחרונה נערך אירוע לציון 50 שנים להקמת הכור הגרעיני בדימונה. הוזמנו עובדי הכור לדורותיהם, מנהליו בכל השנים, ראשי הערים מדימונה וסביבותיה, אנשי הוועדה לאנרגיה אטומית, חברי כנסת, השר יובל שטייניץ ובראש כולם, אורח הכבוד, ראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ורק איש אחד, האיש החתום על הכור, מי שהקים אותו בשנות החמישים והשישים והפך אותו למה שהוא על המפה האסטרטגית של מדינת ישראל, נשיא המדינה שמעון פרס - רק הוא לא הוזמן.

אינני יודע מי טרח להבטיח שפרס לא יהיה באירוע. ראש הממשלה החמיא בנאומו באירוע לדוד בן גוריון היוזם ולשמעון פרס המבצע, על תבונתם בהקמת הכור, אבל האיש שעוד יכול היה להנות מן המחמאות והתשבוחות שהוא ראוי להן, לא היה שם כדי לשמוע אותן. הוא פשוט לא הוזמן.

עודד בן עמי (חדשות 2)

פרס הרוויח ביושר את חלקו בכור

לשכת ראש הממשלה יודעת לומר שבנימין נתניהו הוזמן כאורח ולא ידע דבר וחצי דבר על רשימת המוזמנים, מי נמצא בה ומי נעדר ממנה, אבל יש תחושה מצטברת של אירועים, לאחרונה, בהם מישהו מנסה להקטין את נוכחותו של הנשיא פרס באירועים גדולים.

כך הוחמצה הנוכחות הבכירה של ישראל בטקס האשכבה למנדלה, כך עומדת בספק השתתפותו של פרס בכינוס הכלכלי העולמי בדאבוס וכך, כנראה, דאג מי דאג שפרס לא יוזמן לאירוע בכור. וכבר אמר מי שאמר, שההיסטוריה היא הדבר הכי גמיש ולכן קל מאד לשנות אותה, אם מאד רוצים.

שמעון פרס, פוליטיקאי משופשף ומיומן, כבר חטף בשנות הקריירה שלו חבטות לא פשוטות, ושרד אותן לא רע. לא פעם הוא היה ראוי לביקורת שהוטחה בו. אם הנשיא פרס נעלב הבוקר, הוא נעלב בדין ובצדק. היה ראוי להזמין אותו בראש החוגגים. הוא הרוויח את חלקו בכור ביושר וכל מי שדאג שלא להזמין אותו, עשה מעשה קטנוני, שלא ייעשה.