החלטת סיפוח הבקעה: תרגיל פוליטי שקוף

תוך כדי המשא ומתן עם הפלסטינים, כשהאמריקנים מנסים למצוא פתרון פשרה לגבי בקעת הירדן, אישרה היום ועדת השרים לענייני חקיקה הצעה לסיפוח הבקעה לישראל. אודי סגל על משמעות ההחלטה, שנראה שנועדה בעיקר לשחרר קיטור בקרב שרי הליכוד

בקעה במחלוקת, ארכיון (פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו איפשר את התעלול הפוליטי השקוף בעניין הבקעה כי לא רצה לשלם מחיר במפלגתו - בליכוד. שריו לא קיבלו ממנו הנחייה, הפעם גם לא נשלחו פקידים להזהיר מתמיכה בחוק לסיפוח הבקעה באמצע המשא ומתן.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

שרי הליכוד שנשבעו אמונים השבוע לבקעת הירדן, מאז שקרי הציג תוכנית ביטחונית שתאפשר נסיגה של היישובים, הצביעו בעד ברוב של 8 שרים מול 3 - לבני, לפיד ופרי, ואישרו את ההצעה לסיפוח הבקעה - לכאורה.

הדיון היה סוער, לבני אמרה לשרי הליכוד שהם פוגעים במכוון במדינת ישראל, שמדובר בחוסר אחריות, בפופוליזם, ושהם מסתתרים מאחורי ערר שהם יודעים שהיא תגיש. לפיד אמר כי "לא צריך לכבול את ידיו של ראש הממשלה במו"מ".

מי שיזמה את כל המהלך הייתה חברת הכנסת מירי רגב, שידעה שזה בדיוק מה שיקרה, שזה יכניס את חבריה לפינה ויעורר סערה - המטרה מבחינתה הושגה. "אנחנו צריכים לשמור על האינטרסים האסטרטגיים של מדינת ישראל", היא טוענת להגנתה.

אודי סגל (חדשות 2)

כצפוי אחרי ההכרעה להחלת החוק הישראלי על הבקעה, כלומר על היישובים ועל השטחים ועל הכבישים, לבני ולפיד הגישו ערר. ההצעה תעבור לדיון מחודש בממשלה, ושם ידאג נתניהו שהיא לא תעבור.

אז כמו תמיד יוצג המהלך הזה בדיוק כמו שהוא - תרגיל פוליטי עלוב שמראה שוב שהליכוד לא החליט בדיוק מה הוא רוצה להיות, ממשלה או אופוזיציה.