אמהות מופלות בעבודה: "שמנה או בהריון?"

אמהות רבות מופלות בעבודה ונשאלות בראיונות, גם על ידי נשים אחרות, שאלות חצופות שגבר לעולם לא היה נשאל: מה תעשי כשהילד יחלה? מה תעשי בחופש? את שמנה או בהריון? דפנה ליאל מסבירה שדווקא בגלל היחס המפלה שלו הן זוכות בדרך כלל, כדאי למעסיקים להמר על נשים עם ילדים - הן ייקחו את ההזדמנות שניתנה להן בשתי ידיים

כשילדתי את בתי כבר עבדתי בחברת החדשות כמעט 10 שנים. המשמעות היא שבנקודת הזמן ההיא המנהלים שלי כבר הכירו אותי לעומק וידעו שהעבודה תתבצע, לא משנה מה מחכה לי בבית. כמוני, יש אמהות רבות שרוצות להשתלב בתפקידים משמעותיים, אלא שאף אחד לא נותן להן הזדמנות להוכיח את עצמן ולא מאפשר להן שעות גמישות. מעסיקים לא ממהרים לבוא לקראת אמהות שהם לא מכירים, ולא השקיעו את מיטב שנותיהן בקידום העסק.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של דפנה ליאל

הכתבה המלאה: האמהות שלא מוצאות עבודה

האפליה מתחילה בכך שהן כמעט לא מוזמנות לראיונות עבודה וגם אם כן - הן נתקלות בשאלות לא חוקיות כמו איך תסתדרי? את רוצה ילד נוסף? מה תעשי בחופש הגדול? מה תעשי כשהילדים יחלו? במהלך הכנת הכתבה נדהמתי לשמוע שפעמים רבות נשים ואפילו אמהות בעצמן שואלות את השאלות השערורייתיות האלה בראיונות בטון "חברי" ו"מתעניין". יש גם כאלה שאף מעיזות לשאול נשים שמנות אם הן בהיריון.

אני לא מכירה אף אבא שנאלץ לענות על השאלות האלה שאינן רלוונטיות כלל ועיקר, כשמדובר באנשים מקצועיים ומסורים. מספיק לשאול מה הן שעות העבודה שאת מסוגלת לתת.

אם אתם תוהים למה אמהות צעירות בכלל מחליפות עבודות, או במילים אחרות - איך הן העזו לעזוב מקום עבודה במצבן הרגיש, התשובה היא שנשים רבות מגלות בתום חופשת הלידה שהן "שונמכו" או פשוט לא רצויות יותר. המעסיקים אפילו לא מעזים לומר זאת מפורשות, הם פשוט מתייחסים לעובדת בצורה מחפירה עד שהיא מיוזמתה נאלצת להתפטר ומושלכת לחפש עבודה במצב רגיש מאוד.

דפנה ליאל (חדשות 2)

לפעול לצמצום הפער במשכורות

מהכתבה שעשינו לחדשות סוף השבוע עולה כי הסיבות לכך רבות ומורכבות. נשים עדיין מרוויחות פחות מגברים ולכן הן נושאות בעיקר הנטל של גידול ילדים. המשמעות היא שהן יהיו אלה שייקחו חופשה כשהילד חולה, או ייעדרו בחופש כדי שהמשכורת הגדולה יותר תמשיך להיכנס.

הפיתרון לכך הוא שגברים ונשים ישתתפו באופן שווה בגידול הילדים, דבר שיוביל בסופו של דבר גם לצמצום הפער במשכורות וביחס כלפי נשים שעדיין נתפסות כמפרנסות שניות כמי שעסוקות בגידול הילדים.

עם זאת, גם עכשיו, מעסיקים שיהמרו על נשים עם ילדים ירוויחו בגדול. המחקרים מראים שעסקים שבהם יש ריבוי נשים ומנהלות מצליחים יותר מבחינה כלכלית וזה ממש לא מפתיע. אמא שתקבל הזדמנות טובה תתפוס אותה בשתי ידיים, ותעשה הכול כדי להוכיח למעסיק שהוא בחר נכון כשנתן בה אמון.