אפילו ההיסטוריה זה כבר לא מה שהיה

ערוצי ההיסטוריה והביוגרפיה התרוקנו כמעט מכל תוכן היסטורי או ביוגרפי, והתמלאו במקומם בסדרות טראש על סוכנויות רכב, מכוני קעקועים, שחקני-עבר שפגשו חייזרים, זמרי-עבר בדרך לחופה, וסוחרי יד שנייה בדרך לעונה שביעית. אילן לוקאץ' צועק: הממיר הוא עירום

משהו מאוד מקומם קרה לערוצים בממיר שלי. מישהו רוקן אותם מכל תוכן והחליף אותם באשפה. לא מאמינים? תבדקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסובוק

קחו למשל את "ערוץ ביוגרפיה". אתה רוצה ללמוד על צ'רצ'יל, טרומן, בן גוריון, ז'בוטינסקי, סטאלין, הנדריקס. הנה מה שאתה מקבל במקום: עונה שנייה לסדרה שמציגה מפגשים על-טבעיים שחוו סלבריטאים, בשם "רוחות", והפעם: שרלין טילטון פוגשת חייזרים. לא פחות משבעה פרקים ברצף של "ציידי המציאות": "מו מגלה סוד אפל למרי, ג'ני בודקת תצוגת חרקים, ריקי מנסה לשכנע את באבא שוויקטור נגדם". ערוץ ביוגרפיה, כן?

'פוטו-רצח' מציגה: "דוגמניות יפהפיות וסיפורים עקובים מדם", ככה כתוב במדריך. בדוקו-ריאליטי "ילדים מאחורי הסורגים 2", שולחים נערים מופרעים לכלא. ואז הסדרה "סיוט של קעקוע", על חייהם של בעלי מכון קעקועים. ערוץ הביוגרפיה, עדיין.

בסדרה "ג'ין סימונס מתחת לאיפור", פרק 142 - "השניות נוקפות והלחץ עולה, האם שאנון וג'ין יחזיקו מעמד בדרך לחופה?" האמת, לא מעניין את קצה הגלוטאוס מקסימוס שלי. ואז עוד שבעה פרקים ברצף של "ציידי המציאות": "ג'ארד וברנדי מחפשים מציאות, דארל בא בגישה חדשה אבל לא קונה כלום, ודייב נעלם." דייב נעלם! לדעתי הוא עבר לתוכנית המתעדת את גורלם של תלתלי האבק מתחת לספה.

תחזירו את ההיסטוריה לערוץ ההיסטוריה

או למשל ערוץ ההיסטוריה. בואו נראה מה יש השבוע בערוץ היסטוריה. "עלילות חנות המשכון של משפחת האריסון בלאס וגאס. פרק 6: הצוות מתכנן הפתעה מוטורית מיוחדת ליום הולדתו ה-30 של צ'ארלי". ערוץ ההיסטוריה, כן? ב"משאית הכסף" אנשים עם שרירים מחפשים משאיות גנובות. שימצאו קודם לאן נעלם ערוץ ההיסטוריה. ב"אנשי היערות" פרק 14, "שלבי מחפש את המטמון ומתחרה בבלינדה".

בסידרה "כמו חדש" נשתעמם בחנות שיפוצים, ובסדרה "חייזרים מן העבר", האם מנהיגים דגולים קיבלו מנהיגות ותבונה מחוצנים? ושאלה קטנה שלי: האם אותם חוצנים שאבו החוצה גם את המוח של משבצי התוכניות בערוץ ההיסטוריה?

נחתום בסדרה ההיסטורית המופתית "מקס מוטורס", על - ציטוט מהמדריך - "עלילות סוכנות רכב שמנהלה המטורף מארק מיולר יעשה כל דבר כדי למכור את האוטו הבא."

תקשיבו לי, חברות הכבלים והלוויין. אתם כנראה חושבים שאנחנו רפי שכל, אבל אנחנו לא. אתם חושבים שתמורת הכסף שלנו אתם יכולים לשפוך עלינו את כל משאית הזבל שקניתם בשני גרוש וחצי, אבל אתם לא. עלינו עליכם. תחזירו מהר את ההיסטוריה לערוץ ההיסטוריה, ואת הביוגרפיות לערוץ ביוגרפיה. אחרת אני אחזיר את הכסף שלי לחשבון הבנק שלי. ואני לא אהיה היחיד.