אבו מאזן סוטה מהקו ההיסטורי של ערפאת

לקראת אפשרות של הצגת מתווה אמריקני בחודש הבא, יו"ר הרשות הפלסטינית מחפש מטריה של גיבוי. הוא פנה לליגה הערבית וביקש כי היא שתקבל את ההחלטה אם לקבל את הסכם המסגרת. ובכך סטה מהקו שהנהיג ערפאת לעצמאות ההחלטה הפלסטינית. בנוסף, שטח בפני אובמה את התנאים הפלסטיניים להסדר

מחפש גיבוי. אבו מאזן, ארכיון (רויטרס)

האם אבו מאזן חושש מלקיחת החלטות קשות במשא ומתן? מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי צפוי לשוב לאזורנו לקראת החודש הבא, לאחר חופשת החגים בארה"ב, כשבידיו טיוטה של מתווה להסכם מסגרת בין ישראל לפלסטינים. בינתיים, אבו מאזן נערך ומחפש מטריה של גיבוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסובוק

לקראת גיבוש הטיוטה, פנה יו"ר הרשות הפלסטינית לליגה הערבית ואמר כי את ההחלטה, אם לקבל את הסכם המסגרת, תקבל הליגה הערבית, קרי מדינות המפרץ, ירדן ומצרים. צעד זה של יו"ר הרשות הוא בגדר סטייה מהקו ההיסטורי של ערפאת, שדיבר על עצמאות ההחלטה הפלסטינית ונקט בעמדה לפיה - 'לא שואלים את הליגה הערבית'.

יו"ר הרשות פנה לליגה הערבית (חדשות 2)

אבו מאזן רוצה גיבוי. לפני הצגת מתווה אמריקני, יו"ר הרשות שלח איגרת לאובמה ובה הציג את התנאים הפלסטיניים להסדר: נסיגה מדורגת מהגדה על פני שלוש שנים, כוח בינלאומי לאורך הירדן ללא נוכחות צה"ל, לא תינתן לישראל בשום פנים מבחינתו הכרה כמדינה יהודית ולמדינה הפלסטינית יהיה חימוש מוגבל אך לא פירוז מלא - כמו שדובר למשל בקמפ דיוויד.

עוד הדגיש אבו מאזן באיגרת לאובמה כי מזרח ירושלים כולה צריכה להיות הבירה הפלסטינית וחילופי השטחים יהיו מוגבלים בלבד.