יד מכוונת מנסה לייצר משבר בין ארה"ב לישראל ומדינות נוספות

פרשת יירוטי תכתובות המייל לראשי הממשלה אולמרט ונתניהו ושר הביטחון לשעבר ברק היא לא הפעם הראשונה – לא הניסיון הראשון שבו מנסים לגרום למשברים בין ארה"ב לשותפותיה וידידותיה ברחבי העולם. זה קרה עם ברזיל, עם גרמניה – ועכשיו יש גם ניסיון ליצור משבר עם ישראל. אלא שלנתניהו אין אפילו טלפון פרטי או מחשב בלשכה

פועל לייצר משברים? פוטין עם נתניהו (רויטרס)

פרשת יירוטי תכתובות המייל של נתניהו, אולמרט וברק היא עוד ניסיון של יד מכוונת לגרום למשבר. ליחסים מתוחים בין ארה"ב למדינות אחרות שהן בעלות בריתה הקרובות. המידע על היירוטים הללו הגיע גם הוא ממסמכיו של המדליף האמריקני אדוארד סנואודן, המצוי תחת חסות של מקלט מדיני ברוסיה.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

לאור כך, נראה שעם חשיפת הפרשה יש מעין יד מכוונת מטעמו של ממשל פוטין שנועדה ליצור משבר.לא מזמן ניסו ליצור אחד בין ארה"ב לגרמניה על רקע ההאזנות לקנצלרית מרקל, אחר כך היה ניסיון דומה לפגוע ביחסים עם ברזיל - ועכשיו, על רקע המתיחות בין ישראל לארה"ב, נעשה עוד ניסיון לייצר משבר עם חשיפת יירוטי תכתובות המייל - בין היתר לראש הממשלה המכהן נתניהו.

עם זאת, נראה שהניסיונות הללו לייצר משברים לא יצלחו.גם בגלל העובדה הפשוטה לפיה לנתניהו אין מחשב בחדר, אין אייפד ואין אפילו טלפון פרטי. הוא זהיר וחשדן.

הניסיונות לייצר משברים לא יצלחו (חדשות 2)

בכלל, נראה שעושים עוול לסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי שמיירטת את כל השיחות. לישראלים יש המון מה לסמוך עליהם - בין היתר מכיוון שהם סיכלו הרבה פיגועי טרור. בבית הלבן אף מיהרו להודות ותירצו את המעשים בכך ש"הם פועלים כמו שכל מדינה אחרת הייתה פועלת".ואכן, גורם בטחוני טוען שגם הרוסים והסינים עושים את אותו הדבר - רק שאצלם לא נדע על זה לעולם.