ישראל תתבע בירור – ותוודא שכבר לא מיירטים שיחות של בכירים

התפוצצות פרשת יירוטי תכתובות המייל של נתניהו, אולמרט וברק לא מפתיעה – האמריקנים מאזינים למנהיגים רבים במדינות רבות בעולם. אלא שבדומה למקרה הגרמני בו נחשפו האזנות לטלפון הפרטי של הקנצלרית מרקל, ישראל תוכל לבקש מארה"ב להפסיק עם נוהג ההאזנות והיירוטים, ולוודא שלא יתרחשו יותר

ישראל תפעל להפסקת נוהג היירוטים (AP)

ישראל אמנם לא יכולה לעשות הרבה נגד ההאזנות, היירוטים והציתותים של האמריקנים, אבל היא בכל זאת מתכוונת לעשות משהו. גורמים במרחב הביטחוני של ישראל צפויים לתבוע בירור מול האמריקנים - בעיקר כדי לוודא שהתופעה הזו לא נמשכת - ושהיא נעצרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שחושב שהוא מדבר היום בטלפון או מסמס ואין יכולת ליירט את הדברים שהוא אומר או כותב, ככל הנראה לא מבין באיזה עולם אנחנו חיים. בקרב גורמים בכירים בשלטון בישראל פועלים לקודד טלפונים כדי שתהיינה שיחות בטוחות, אולם גם השיחות ה"בטוחות" האלה שמתבצעות בטלפונים אדומים בין ראש הממשלה לשר הביטחון וכדומה, הן חסויות רק לפרק זמן קצר.

מצליחים לעלות גם על השיחות החסויות (חדשות 2)

ישראל לא יכולה לעשות דבר בנוגע ליירוטים של וושינגטון שהגיעו עד ללשכות אולמרט, נתניהו וברק, אבל יכולה להגיע למצב שבו האמריקאים יפסיקו עם העניין - כפי שהתחייבו בפני הגרמנים לאחר שנחשפה האזנה של עשור שלם לשיחות הטלפון הפרטיות של הקנצלרית, אנגלה מרקל. לא יזמנו את שגריר ארה"ב בישראל לשיחת נזיפה - זה ודאי לא יקרה, אבל בירור ותיאום מול הבית הלבן בנושא הזה - זה כן.