תאספו אחרי הכלבים שלכם

סוף סוף הבינו בשנת 2013 שלדרוך על מה שהכלב משאיר במדרכה זה מגעיל. אני פונה לבעלי הכלבים: אם אתם מתייחסים אליהם כמו לילדים שלכם, אז עד הסוף. אין דבר יותר מבאס מלדרוך על החבילה של הכלב שלכם באמצע היום, ואם 1,000 שקל קנס לא יעזור, אני בעד להעלות אותו ל-5,000 שקל קנס וניקוי מדרכות במשך שבוע

ראש עיריית ראשון לציון מבקש אישור להעלות את גובה הקנס לבעלי כלבים שלא יאספו את הצואה מהמדרכה ומהדשא ל-1,000 שקל. הוא טוען שהקנס הנוכחי לא מרתיע, והקנס החדש כן ירתיע.

באמת בוקר טוב. דצמבר 2013, הגיע הזמן. הוא מבין שזה מגעיל לאסוף את הגועל נפש אחרי הכלב שלכם. אתם הרי מתייחסים אליהם כמו בני אדם, אז עד הסוף בבקשה. כשהם נובחים על מישהו בבית קפה אתם נוזפים בהם 'מה זה צריך להיות' כאילו שתיכף הם יענו על השאלה.

אתם מנשקים אותם כאילו הם היו תינוקות אז גם תתייחסו אליהם כך. אני יודע שזה כלב וזה טבעי לו, אז תראו: גם לרוץ באבן גבירול בלי רצועה זה טבעי אבל אסור וגם לנשוך את הדוור זה טבעי ואסור. מה לעשות של חיים של כלב בעיר זה לא טבעי.

כשהכלב שלכם משחרר חבילה על המדרכה מבחינתי זה כאילו אתם רוקנתם את המעיים הרגע. תחשבו שיצאתי מהפאב בהנגאובר והקאתי לכם עם הראש כי טבעי לי וקשה לי להתאפק. אני חי בתל אביב וטבעי לי להסתכל למטה ולזגזג בין חבילות הטינופת שהשארתם שאף אחד לא ראה ואף פקח לא רשם דוח. אני רגיל לעצור את הנשימה לפני ערימה חדשה כי גם להריח את זה זה לא פיקניק.

אם 1,000 שקל לא יעזרו, אז אולי 5,000

אני הולך ראשון ומזהיר את הילדים, כי אם הם ידרכו אתם יודעים מי יצטרך לנקות להם את הנעליים. ולמרות זאת, פה ושם יוצאת לי החלקה קטנה והלב נעצר לשנייה - אולי הפעם רק בוץ? ואז בא הריח ומבהיר ושזה משהו שהיה לפני רגע בתוך הכלב, ואז אני נזכר בטיול בגיל 6 בכיתה א' איך דרכתי על אחד כזה והלך לי כל הטיול.

הכל חוזר אלי ובא לי להרוג, נשבע לכם. זה לא שהתלכלכה למישהו הסוליה, זה שהלך לו כל היום. זה שאי אפשר להיכנס עם זה לאוטו כי זה לא ירד לגמרי לא משנה מה תעשה. בעבודה יעשו פרצוף של מי דרך על משהו, זה מגעיל ברמות שהמדע לא חקר.

אז אם 1,000 שקל קנס לא יעזרו אז 5,000 ושבוע ניקוי מדרכות בשכונה שלכם, והשכנים יעברו ויסיתו מבט הצידה כי לא נעים לראות, בדיוק כמו שאתם הסתכלתם לצד השני ולא שמתי לב שהכלב נעשה קל יותר. אחרי שבית המשפט יחייב שלושה אנשים לשלם 5,000 שקל כבר לא יהיה את האיש הרביעי, אני בטוח.