המגעים המדיניים: ארה"ב רוצה לראות תוצאות

בוושינגטון לא מניחים לברזל להתקרר ומכים בו שוב. הפעם עם יוזמה חדשה לחידוש מרתוני של השיחות בין ישראל לפלסטינים, במטרה להניע את התהליך צעד אחד קדימה. מי שבינתיים נראים מהוססים הם דווקא שני הצדדים, שבינתיים רק מדברים

וושינגטון רוצה לראות התקדמות, קרי (AP)

בארצות הברית נחושים לשבור את תבנית כרוניקת השיחות בין ישראל לפלסטינים. היום (ה) נפגש  שר החוץ האמריקני ג'ון קרי עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, והציג בפניו את הצעד הבא במגעים המדיניים: פסגת משא ומתן מרתונית לגיבוש הסכם עקרונות שיאפשר את המשך שיחות השלום עם ישראל.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

ביוזמה הזו רומז קרי לצדדים שוושינגטון מצפה מהצדדים להתקדם. שאחרי 20 שיחות שבהן מיפו הצוותים בראשות ציפי לבני וסאיב עריקאת את הפערים ביניהם, הגיע הזמן להעלות הילוך.

(חדשות 2)

הצעה זו היא אחת מיני רבות שיוזמת ארצות הברית בניסיון לשמור את הערוצים בין ירושלים לרמאללה פתוחים. האחרונה שבהן הייתה זו שפרסמנו כאן על הצעת הגישור של וושינגטון בסוגיית בקעת הירדן, ולפיה ימשיך צה"ל לשלוט באזור למשך 10 שנים, תחת פיקוח מל"טים אמריקנים וכוחות ירדנים ופלסטינים.

מחר יגיע קרי ללשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שם אומרים היום כי ישראל מוכנה להמשך התהליך, אך מביעים ספק בנכונותו של אבו מאזן.