הנסיעה והמבוכה: מאחורי הקלעים של פארסת טקס האשכבה

מה קרה בחדרי חדרים סביב ההחלטה מי ייסע לטקס האשכבה של מנדלה? פרס, ידידו משכבר הימים, רצה לנסוע אך התבשר כי הוא נשאר בארץ ובמקומו ייצג את ישראל ראש הממשלה. נתניהו הציע פשרה: בוא איתי ועם שרה. אבל אז הוחלט לבטל את נסיעת ראש הממשלה ופרס התכונן שוב לנסיעה - אך אז התערב הרופא. על סיפור מביך עם הפי אנד

נתניהו הציע: ניסע אני, אתה ושרה (פייסבוק)

מה התרחש מאחורי סאגת הנסיעה לטקס האשכבה של נלסון מנדלה? נשיא המדינה שמעון פרס היה מיודד עם מנדלה ואף התארח בביתו. שניהם נובליסטים לשלום. כבר בסוף השבוע הודיע פרס למזכירות הממשלה שהוא נוסע להלוויה, אך טבעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלא שאתמול הודיעה לשכת נתניהו ללשכת פרס כי ראש הממשלה הוא שנוסע. פרס נעצב אל ליבו, אבל אז קיבל טלפון מנתניהו, הידוע כבעד פשרות היסטוריות, שהציע לו להצטרף לנסיעה ביחד עם רעייתו שרה. בהחלט חברה טובה.

בסביבת נתניהו היו שהתנגדו לנסיעה. ישראל, דרום אפריקה, אפרטהייד פלסטינים - צפויה מבוכה, וגם נוכל להיראות חסכוניים.

מה קרה מאחורי הקלעים? (חדשות 2)

פרס, קודח מחום, הלך אמש (א') לישון מוקדם בידיעה שראש הממשלה נוסע לטקס האשכבה. הבוקר הוא קם למציאות שבה נתניהו לא נוסע. זאת ועוד, לראשונה בתולדות המדינה פורטו הוצאות האבטחה של נסיעת נתניהו, עלויות ה"הרקולס" והציוד. בלשכת ראש הממשלה מעדיפים חיסכון על ביטחון אישי.

פרס מצידו אמר: 'יאללה, אני קם, אני נוסע'. רופאו הוזמן והבהיר לו: 'אתה לא נוסע, אתה לא יכול לנסוע'. לסיפור הזה יש הפי אנד: מנדלה ינוח על משכבו בשלום, פרס יהיה בריא ולנתניהו יש הרבה נרות בבית. הוא יקדיש אחד מהם לנלסון מנדלה.