נאום נתניהו: ניסיון פיוס עם ארצות הברית

הנאום שנשא ראש הממשלה נתניהו בפני פורום סבן עסקו בתהליך השלום עם הפלסטינים ובהסכם הגרעין עם אירן, אבל הבשורה הגדולה ביותר בנאום נמצאת דווקא בין השורות – בנימה. בנאומו עבר נתניהו מעימות פומבי מזיק עם ארה"ב לדיבור פייסני ומנומס. קוראים לזה הכרה במציאות

נימה פייסנית. אובמה ונתניהו (AP)

חילוקי הדעות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין נשיא ארצות הברית ברק אובמה שרירים וקיימים, אבל בנאומו בפני פורום סבן עובר נתניהו ממתקפה חזיתית ועימות פומבי מזיק עם ארצות הברית, למצב שבו הוא מדבר בשקט ובנימוס - ועל כך יש לשבח אותו.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

את המחלוקות עם האמריקנים משאיר נתניהו בשלב זה לערוצים החשאיים - כמו יוסי כהן, היועץ לביטחון לאומי, שייצא השבוע לוושינגטון. בנאומו הפסיק נתניהו את הקטטה ואת התגרה עם אובמה.

העובדה שלא התייחס להעשרת האורניום, אינה מעידה על כך שנתניהו מקבל את העמדה שהציג אמש הנשיא אובמה - לפיה אירן תורשה להעשיר אורניום תחת מגבלות ופיקוח במסגרת תכנית גרעין לצורכי שלום.

אודי סגל (חדשות 2)

נאומו של נתניהו מעיד אולי על כך שהוא מכיר בכך שאם עמדת ישראל מנוגדת לזו של ארצות הברית, גם אם יחזור על עמדתו אלף פעמים - זה לא יעזור. קוראים לזה הכרה במציאות, אבל זו לא בהכרח קבלה של המצב הקיים או שינוי עמדה.

בנאומו בפורום סבן עבר ראש הממשלה נתניהו מהתגרנות שעסק בה בשבועות האחרונים סביב הסכם הגרעין בז'נבה, לניהול משא ומתן על השלב הבא - הסכם הגרעין הכולל, וזהו מהלך חשוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת