בנט – האלטרנטיבה היחידה של לפיד

מפלגת העבודה ומרצ יצאו במתקפה על הברית בין "יש עתיד" לבית היהודי", שהביאה לסיכול החוק להשוואת זכויותיהם של זוגות חד-מיניים. עמית סגל מסביר כי הברירה היחידה שהייתה ללפיד היא לבחור בין בנט לבין ישיבה בממשלה עם החרדים ומזכיר שאת ההשתלטות החרדית על סדר יום הלאומי המציאו שתי המפלגות הזועמות

נאלצו לחבור אחד לשני. בנט ולפיד (AP ופייסבוק)

במרצ ובעבודה זועמים על "יש עתיד" בגלל סיכול החוק שישווה את הטבות המס לזוגות סטרייטיים וחד מיניים. ההאשמה המרכזית הייתה שלפיד אשם בכך, בגלל הברית עם בנט שהעניקה לבית היהודי וטו על כל נושאי דת ומדינה. זה כמובן קשקוש מוחלט.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עמית סגל

פוליטיקה, בניגוד להודעות לעיתונות, היא משחק של אלטרנטיבות. והאלטרנטיבה של לפיד הייתה ללכת עם בנט או להיכנס לממשלה עם החרדים. האם עם דרעי וליצמן היה יותר קל להכשיר זוגיות חד-מינית?

אם כבר אלטרנטיבות, כדאי לזכור שאת ההשתלטות החרדית על סדר יום הלאומי המציאו מרצ והעבודה. איך אמרה פעם שולה אלוני? בשביל השלום אני מוכנה לחבוש שטריימל. השלום מתעכב לפי שעה, אבל בזכות ממשלת רבין-מרצ-ש"ס וברק-מרצ-ש"ס כולנו שמנו שטריימל.

עמית סגל (חדשות 2)

ותזכורת אחרונה ליו"ר העבודה הטרי יצחק הרצוג, שהוציא הודעה נזעמת במיוחד נגד לפיד על כניעתו לשותפים קואליציוניים. הרצוג שכח כנראה את שש השנים הנפלאות שבהן ישב עם החרדים בממשלה.

באחת ההצבעות על חוק לנישואים אזרחיים, ניתן היה למצוא את השר הרצוג בעמודה של ה"נגד", מוקף בהרבה פרצופים חרדיים מבסוטים. הם יודעים שאין כמו הפראיירים משמאל.