קיצור החופש – בעזרת התורמים

שר החינוך שי פירון רשם לעצמו הישג לא מבוטל כשהכריז על קיצור החופש הגדול בשלושה שבועות. אבל אפילו הוא הודה שכל זה לא היה קורה לולא הגורמים הרבים שנרתמו למהלך. מבלי לגרוע דבר מגודל הבשורה, מדוע מיזם כל כך חשוב לא ממומן אך ורק על ידי המדינה? טור דעה

פירון מכריז על המהלך, הבוקר (חדשות 2)

כמו שזה נראה כרגע, מה שיזכרו מממשלת נתניהו השלישית זה המהלך לקיצור החופש הגדול בשלושה שבועות, בדיוק כפי שהממשלה הקודמת זכורה אצל רבים בזכות סבסוד הגנים לגילאי 3-4. אין להקל ראש במהלך שיפחית את נטל התשלומים של הורים מכל רחבי הארץ, ובעיקר יאפשר להם לעבוד במהלך חודש יולי בראש שקט ובידיעה שהילדים שלהם נמצאים בבתי הספר.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של דפנה ליאל

על אף שמפלגת יש עתיד חרטה על דגלה את מעמד הביניים, התכנית הזו באה קודם כל לקראת השכבות החלשות. הן לא ישלמו אף לא שקל על הפעילות החדשה בחופש גדול. דווקא מעמד הביניים והמעמד הגבוה יצטרכו לשלם בין 300 ל-450 שקלים, ובכל זאת צריך לומר - בהגינות - שזו הטבה משמעותית לכולם.

ויש עוד נקודה ששווה לשים אליה לב: מממני המיזם הזה. משרד החינוך התגאה היום בשיתוף הפעולה שלו עם גופים כמו הקרן לידידות, עמותה של לא יהודים אוהבי ישראל, שהשקיעה 30 מיליון דולר לאחת המטרות הראויות ביותר שניתן להעלות על הדעת. ולא רק הקרן לידידות: גם מפעל הפיס, הרשויות המקומיות וגופים נוספים. רק בעזרתם המיזם הזה יצא לדרך.

דפנה ליאל (חדשות 2)
מבלי לגרוע דבר מגודל הבשורה, צריך לתהות מדוע המדינה לא מצאה לנכון לממן מיזם כל כך חשוב מכספה, ובעיקר צריך לאחל שהגופים האלו לא ייקלעו חלילה לקשיים כלכליים או ישנו סדרי עדיפויות.

המדינה הרוויחה מיזם חשוב בעלות מינימלית וברווח ציבורי גדול, ואילו הארגונים הרוויחו כוח אדיר ודריסת רגל עצומה במערכת החינוך - דבר לא מבוטל. צריך לקוות שמשרד החינוך יוודא שכל אותם הגורמים המעורבים במיזם לא ינצלו את הכוח שלהם בכדי לקדם אג'נדה כזו או אחרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק