הפריימריז בעבודה: קרב של יחימוביץ' בינה לבין עצמה

המאבק בפריימריז בעבודה לא היה רק בין הרצוג ליחימוביץ'. נראה כי רבים הצביעו נגד היו"ר היוצאת בשל אופייה, והרצוג היה פשוט שם לקטוף את הפירות. אחרי הצלילה בסקרים של מגיש אולפן שישי, והדחתה של מגישת פגוש את העיתונות - האם לציבור נמאס מאנשי תקשורת שהופכים לפוליטיקאים? אולי דווקא הפוליטיקה הישנה היא החדשה

קרב בינה לבין עצמה. יחימוביץ' (Miriam Alster/FLASH90)

הפריימריז בעבודה לא היה רק קרב בין יחימוביץ' להרצוג, אלא גם ובעיקר קרב בין שלי לבין עצמה. אמש נערך משאל מתפקדים על יושבת ראש העבודה היוצאת, מדיניותה ובעיקר אופייה. ציבור מתפקדי העבודה, לרבות רבים מאנשי יחימוביץ' בעבר, הצביע בגדול נגדה, ובעיקר נגד מה שנראה כאופייה. הרצוג, בחוכמתו, היה שם כדי ללכד את המחנה הזה ולקטוף את הפירות.

היכנסו לדף הפייסבוק של עמית סגל

פעם, הדרך לשלטון עברה באופוזיציה. האם זה עדיין נכון? שלושת ראשי האופוזיציה לנתניהו הוכו אנושות בקלפי, בזה אחר זה: לבני, מופז - ועכשיו יחימוביץ'. אם תיזכרו, צניחתה של העבודה בבחירות האחרונות החלה כשיחימוביץ' הודיעה שתשב באופוזיציה לנתניהו. מה יעשה יושב ראש האופוזיציה הטרי עם המידע הזה?

אחרי 48 ח"כים נוצצים חדשים, ואינספור כוכבי תקשורת שהפכו פוליטיקאים, האם נמאס לציבור? הרצוג, פוליטיקאי בן פוליטיקאי, פועל שחור במובן החיובי של המילה, הוא בדיוק ההוכחה. כשמגיש אולפן שישי צולל בסקרים ומגישת פגוש את העיתונות מודחת, אולי הפוליטיקה הישנה היא הפוליטיקה החדשה.