נתניהו משוכנע שהקשיים בז'נבה הם רק תרגיל אירני

הדיווחים על קשיים במשא ומתן בין אירן למערב בז'נבה לא מעודדים את ראש הממשלה נתניהו. הוא בטוח שייחתם הסכם לבסוף. לתפיסתו, אירן רוצה בכך, ובסך הכל מנסה לעשות תרגילים לקראת החתימה. אודי סגל בטור ממוסקבה

אודי סגל (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא אולי היחיד שמשוכנע שבז'נבה ייחתם הסכם, גם אם לא בסוף השבוע הזה. הוא סבור כי כל הדיווחים שמגיעים משם על משבר במשא ומתן הם תרגילים של טהרן לקראת עסקה שהוא מכנה "עסקת השנה" או אפילו "עסקת המאה", ושהאירנים עושים תעלולים כי הם רוצים את העסקה הזו, בגלל שהתנאים שלה מצויינים עבורם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו אמר זאת במוסקבה לולדימיר פוטין, והוא גם אומר את מה שאומרים בישראל - שהעסקה הזו לא מכסה חלקים אחרים בתכנית הגרעין האירני, כמו למשל פיתוח המרעומים וראשי הנפץ הגרעיניים, ולכן עסקה כזו תרוויח עבור האירנים זמן נוסף להשלים חלקים אחרים בתכנית הגרעין הצבאי שלהם, לאו דווקא העשרת אורניום.

חוץ מנתניהו, מוטרדים גם הסעודים, שישלחו משלחת גדולה למוסקבה. גם להם אין ציפיות גדולות מפוטין, וגם הם מודאגים מהעסקה למרות הדיווחים על הקשיים במשא ומתן.

נתניהו עושה את מה שהוא חושב שהוא חייב לעשות: להציג את העמדה הישראלית. לחזור כמו תוכי על המסרים ש"זה דבר מסוכן לישראל ולעולם" ולחזק את המסר ההרתעתי על האפשרות לכאורה לתקוף באירן, למרות שהאפשרות הזו לא נמצאת על השולחן באופן ודאי.