פרסום השם: בעצת הפרקליטים והיחצ"ן

לאחר ימים ארוכים שבהם שמותיהם של המעורבים פרשת "הזמרים ומסיבות המין" היו ידועים לכל, אישר היום אייל גולן לפרסם את שמו. גיא פלג מסביר את המניעים המשפטיים שהביאו לסיום הפארסה

אישר את הפרסום, גולן (mako)

חקירתו של אייל גולן נמצאת רק בתחילתה - אך הפארסה סביב סוגיית פרסום שמו הסתיימה. הכל החל כשבית המשפט הטיל צו איסור פרסום על שמות המעורבים, הדבר מתווסף גם לסעיף בחוק שאוסר לפרסם את שמו של חשוד עד 48 שעות מהרגע שבו זומן לחקירה, או מהרגע שבו הוא מובא בפני שופט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפרשת "הזמרים ומסיבות המין", הדברים התרחשו באופן הדרגתי - המשטרה האריכה את צו איסור הפרסום במספר שבועות, רק לפני ימים, אך אז תיקנה המשטרה את עצמה וצמצמה את הצו רק לפרטי החקירה ולא לגבי שמות המעורבים.

אז נשאלה השאלה: האם הזמר משתמש בסעיף האוסר לפרסם את שמו? בהחלטה שהתקבלה הבוקר על ידי פרקליטיו ובעצה אחת עם רני רהב, יחצ"נו, הוחלט לשים קץ למשחק ולהתיר לכלי התקשורת לפרסם את שמו של אייל גולן. עורכי הדין של יתר המעורבים לא נתנו את הסכמתם לפרסם את שמותיהם - ולכן רק אייל גולן נחשף בשלב זה.

גיא פלג (חדשות 2)

מאז התפוצצה הפרשה יש יותר מאשר רושם, כי המשטרה מחדירה לחשודים דיסאינפורמציה - פרטי מידע שגויים שהיא משחררת לכלי התקשורת כדי לדלות מהם מידע. בהתחלה פורסם שגולן הוא החשוד המרכזי, לאחר מכן טענו במשטרה שהתיק נגדו גבולי וחלש ושיש סתירות בעדויות של המתלוננות. עוד רמזו במשטרה, כי אם יהיה גל מעצרים אז גולן לא יהיה בחלקו הראשון - אך כפי שקרה הבוקר, גולן נעצר בגל הראשון.

בהתחלה נראה היה שהחשדות נגד הזמר מסתיימים בבעילת קטינה בהסכמה, וכי השאלה היחידה אם היה מודע לגילן הצעיר של הקטינות. כעת עושה רושם שהחשד נגדו חמור אף יותר - הדחת קטינות לשימוש בסמים. הדבר לא אומר שגולן השתמש בעצמו אלא שהדיח אותן, וזו כבר עבירה מרכזית וחמורה. אם היא עולה מעדויותיהן של הקטינות - אייל גולן יכול לראות עצמו כמסובך בתיק.