בישראל לא מצפים שצרפת תמנע שוב הסכם עם אירן

לאחר שבסבב השיחות הקודם מנעו נציגי צרפת הסכם עם האירנים, בישראל לא מצפים שזה יקרה שוב בסבב השיחות הנוסף שייפתח מחרתיים. גם החמימות המופגנת כלפי הנשיא הצרפתי המבקר בישראל לא תסייע. ההערכה: הסכם עם אירן קרוב מאוד

צרפת לא תסכל שוב הסכם עם אירן (חדשות 2)

אתמול, כשנחת נשיא צרפת פרנסואה הולנד בנמל התעופה בן גוריון, הוא הצהיר שמדינתו תמיד תעמוד לצדה של ישראל - והתקבל בחמימות גדולה. אלא שהצהרותיו הנעימות לאוזניים ישראליות, לא בדיוק יסייעו לסכל הסכם עם אירן בסבב הבא של שיחות הגרעין, שייפתח מחרתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בישראל אין ציפייה שצרפת תסכל שוב הסכם עם אירן - כפי שהיה בפעם הקודמת. העדות הכי טובה לכך שבירושלים אין ציפייה להתערבות נוספת במגעים עם טהרן היא שמזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לא יגיע לארץ בסוף השבוע הקרוב כפי שתכנן - ודחה את ביקורו בשבוע. המשמעות של המהלך הזה היא שככל הנראה אין בדיוק איך להתקדם בעניין הפלסטיני ושיש הסכם מתגבש עם אירן - וכי מאמציו של קרי, ככל הנראה, צריכים להיות מופנים לסוגיה האירנית בימים הבאים.

שר בכיר בממשלה אמר היום שהסיכוי שצרפת תמנע הסכם עם אירן לא קיים. צרפת לא תמנע הסכם בז'נבה כי היא לא מתנגדת להמשך העשרת האורניום האירנית, כפי שישראל דורשת. לכן, ישראל נערכת כעת למתקפת ה"אמרנו לכם" - ואומרת שהסרת הסנקציות תגרום לכך שאירן תתחיל למכור נפט, למרות שזה לא חלק מהסנקציות הצפויות.