"עזה תחתית". כך נערכים בחמאס לסבב הבא עם ישראל

ברקע חשיפת המנהרות מרצועת עזה לשטח ישראל, נראה כי בארגון לא קופאים על השמרים ומתכוננים ביתר שאת לסבב ההסלמה הבא שבו, על פי ההערכות, יהיו המנהרות מרכז הלחימה

"עזה תחתית". כך נערכים בחמאס (חדשות 2)

ברצועת עזה הולכת ונשלמת בימים אלה בנייתה של "עזה תחתית" - מערכת מסועפת של מנהרות תת קרקעיות מבטון, שמכינים בחמאס לקראת סבב לחימה עתידי מול צה"ל. חלק נכבד מתקציב הזרוע הצבאית של חמאס מופנה למשימה זו, ויחידות חופרים מיוחדות הוקמו לשם כך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל החיים שלנו מתחת לאדמה", אמר פעיל חמאס לרשת אל ג'זירה. "אנחנו נמצאים שבועות ארוכים מתחת לאדמה, חופרים במרץ ומשקיעים את כל כוחנו ומאמצנו למען אללה".

מאמץ המנהור נתקל בקושי מאז נפסקה הכנסת מלט וחומרי בניין מישראל, אבל בחמאס מאלתרים. הם רואים בתווך התת-קרקעי מרכיב שייתן מימד נוסף לכושר המגננה שלהם, כמו גם ליוזמות תקיפה וירי. המטרה היא לעבור למרחב שאינו שקוף למודיעין ולחיל האוויר.

"תכלית המנהרות שנחפרו לכיוון האויב היא התנגדות לכיבוש ולא שום דבר אחר", אומר דובר חמאס אבו עוביידה. "המנהרות האלה סודיות כי הן מסייעות להתנגדות באופן ישיר. המטרה שלהן היא התנגדות לכיבוש ופגיעה בכוחות הכיבוש, הן בזמן מגננה והן בזמן מתקפה".

כפי שהיה בשעתו במלחמת וייטנאם, ההערכה היא כי בסבב ההסלמה הבא בין חמאס לישראל, המנהרות יהיו מרכז הלחימה.