פרשנות: בנט נסע לארה"ב כדי לנסות לשכנע את המשוכנעים

הביקור של שר הכלכלה נפתלי בנט בארה"ב הוא ביקור מתוכנן. למרות זאת, בנט משתמש באותו ביקור כדי לקדם את האג'נדה הישראלית - למנוע את העסקה המתגבשת בין המערב לאירן על נושא הגרעין. מול הרפובליקנים בנט נראה טוב ומשכנע אבל את דעתם של ג'ון קרי ואובמה הוא כנראה לא יצליח לשנות

נפתלי בנט. ארכיון (פייסבוק)

שר הכלכלה נפתלי בנט נסע לארצות הברית כחלק מביקור מתוכנן מראש, אותו אישרה הממשלה. אבל מאחורי ביקורו של בנט עומדת מטרה אחת ברורה - להציג את העסקה המתגבשת עם אירן כעסקה רעה. בנט פועל כחלק מהמנגנון הישראלי הממחיש בצורה גרפית, את הטרור ואת הרציחות.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

בנט מספר שם שהאירנים מציגים מיצג שווא - בזמן שהם מקיימים שיחות, הם ממשיכים לסובב את הצנטריפוגות. העסקה עם האירנים היא גרועה כי היא לא באמת עוזרת למטרה הישראלית, וזה מה שבנט מנסה להסביר שם.

אודי סגל (חדשות 2)

אותם מסרים שבנט מפיץ, לא רק משכנעים את דעת הקהל הישראלית, אלא גם את דעת הקהל בארצות הברית. בקרב הרפובליקנים אפשר לראות כי הם נוטים להאמין לאג'נדה הישראלית.

הסנטור הרפובליקני למשל, ג'ון מקיין, אימץ את הגישה הישראלית והוא אף מטיף לה בתקשורת האמריקנית. למרות התמיכה, הצד הרפובליקני כבר ממילא תומך בישראל. הבעיה היא דווקא ג'ון קרי ואובמה, שבינתיים לא משתכנעים.