האם אפשר כבר לדבר על ליברמן חדש?

ליברמן חזר למשרד החוץ סנטימנטלי מתמיד. וגם על המדיניות הנוקשה של נתניהו מול ארה"ב הוא הביע ביקורת נוקבת. האם זוהי תחילתו של המאבק החדש על הנהגת המחנה הלאומי? או שליברמן חזר לכסאו עם רצון לקיים משהו חדש?

דברים שרואים מכאן לא רואים משם. ליברמן, (חדשות 2)

הייתי היום באירוע לרגל שובו של שר החוץ החדש-ישן אביגדור ליברמן, וראיתי את עובדי משרד החוץ מקבלים את פניו בחום רב. הוא אמר שהוא לא סנטימנטלי, אבל נדמה שהוא לא הצליח להסתיר קצת רגש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבל ליברמן הצליח להפתיע גם את עובדי משרד החוץ, גם את העיתונאים, וגם את אלו שעוקבים אחרי הדברים מבחוץ, באמירות נוקבות מאוד - במשתמע אפילו ביקורת בוטה - כלפי הדרך שבה נוקט ראש הממשלה נתניהו בעניין ארצות הברית.

פרשנים פוליטיים היו מייחסים את זה למאבק העתידי של ליברמן מול ראש הממשלה נתניהו על הנהגת המחנה הלאומי ועל ראשות הממשלה. אבל קטונתי, אני לא פרשן פוליטי.

ערד ניר (חדשות 2)
רק לפני ימים אחדים, קראתי התבטאויות נוקבות מאוד של ליברמן הקשורות ליחסי החוץ של מדינת ישראל, דברים שהרגיזו מאוד את הקהילה היהודית בדרום-אפריקה. דבריו של ליברמן היום כבר נשמעו פייסניים יותר.

אולי דברים שרואים מכאן (כבר בפעם השנייה) לא רואים משם, ואולי ליברמן מגיע עם איזשהו רצון לקיים משהו חדש. אולי אפשר אפילו לדבר על ליברמן חדש? נראה בהמשך.