עישון לא בריא לחיילים? גם מלחמה

צה"ל הודיע אתמול כי יפסיק להקצות סיגריות לחיילים בזמן חירום או מלחמה, כי העישון מסוכן לבריאות. אילן לוקאץ' טוען כי ההחלטה שגויה - סיגריות אמנם הורגות, אבל גם מלחמות, ועישון דווקא שומר על עירנות של החיילים בחזית ומפחית מתחים. זמני חירום הם לא הזמן לקדם אורח חיים בריא

הסוף לסיגריות לחיילים? (דו"צ)

אתמול (א') נודע שצה"ל ביטל פקודה ישנה, שלפיה הצבא יספק סיגריות לחיילים בעיתות חירום. הסיבה, כך כתבו באתר האינטרנט של הצבא, היא שהנוהל לא מעודד אורח חיים בריא. כאילו דה?

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אילן לוקאץ' 

אוקיי, סיגריות הורגות. מצד שני אין דרך יפה להגיד את זה, אבל גם השירות בצה"ל הוא לא הדבר הכי בריא שאני יכול לחשוב עליו, בטח שירות בעיתות חירום. הניסיון הרב שנצבר פה, למרבה הצער, מלמד שמלחמות הן לא דבר בריא. מלחמות הורגות יותר מאשר סיגריות. מספיק להתיפייף, אלא אם כן אתם רוצים להימנע מתביעות משפטיות בעתיד. אם זה המצב, תגידו את זה כך.

בזמני חירום האינטרס הלאומי הוא שהלוחמים והמפקדים יהיו כמה שפחות מתוחים, וסיגריות - אני יודע כי בצבא הייתי מעשן ארבע קופסאות ליום - מרגיעות מתח. שאכטה פה ושם שומרת על עירנות, בדיוק בזמנים בהם אנחנו לא רוצים שהלוחמים יירדמו לנו.

אילן לוקאץ' (חדשות 2)

זמני חירום, מפקדים יקרים, הם לא הזמן לקדם אורח חיים בריא. בזמני חירום אל תשלחו לחזית טופו ונבטים אורגניים - תשלחו לשם בגדיים נקיים, תשלחו קפה שחור, תשלחו מציתים ותשלחו סיגריות, הרבה סיגריות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת