הבהלה למוזהב של אפל

כשענקית הטכנולוגיה השיקה את שני דגמי האייפון החדשים 5S ו-5C היא ציפתה לגל רכישות של דגם 5C המוזל. בפועל, רוב הלקוחות מעדיפים לשלם את ההפרש בין המכשירים (הזהים לחלוטין מבחינה טכנית) רק כדי שלא ייחשדו בקמצנות. אילן לוקאץ' על סמל סטטוס, מחיר ומה שביניהם

הביקוש לאייפון S5 - "רק שלא יקראו לנו קמ (רויטרס)

נו קניתם? בלילה שבין שבת לראשון התחילה מכירת האייפונים החדשים, 5S ו-5C, באיחור אלגנטי של חודש אחרי העולם המערבי. אני לא יודע אם תופתעו לשמוע שמה שהולך חזק זה ה-5S. זה הדגם שנראה כמו הביזנס. הוא לא רק יקר יותר, אלא - וזה חשוב במיוחד - הוא צועק רחוק ששילמתם עליו יותר. יש אופציה לצבע שמפניה, אבל בואו נקרא לו בשמו האמיתי: האייפון המוזהב.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אילן לוקאץ' 

לעומתו הגרסה העממית, ה-5C, צועק חזק "מישהו פה התקמצן עלי", והוא צועק את זה בחמישה צבעים עליזים - שאף אחד מהם אינו זהב או שמפניה. באפל דווקא חשבו שיקרה ההיפך. את המחסנים שלהם הם מילאו דווקא ביותר חתיכות מהגרסה העממית, 5C, מתוך הנחה שיותר אנשים יתלהבו מהאפשרות לקנות את האייפון הכי מעודכן בזול.

אלא שרוב הלקוחות שלהם - שימו לב שאמרתי "רוב", אתם כמובן המיעוט הסלקטיבי - מוכנים לשים עוד 700 שקל כדי שכולם ישימו לב מה יש להם ביד. אתם רוצים להתערב שהם יניחו אותו על השולחן עם המסך כלפי מטה כדי שכולם יראו את הגב המוזהב?

אילן לוקאץ' (חדשות 2)

מבחינה עובדתית, על כל טלפון סלולרי שאפל מוכרת, סמסונג מוכרת שניים. ועדיין, ההעדפה המובהקת לדגם המוזהב מוכיחה שאייפון עם תפוח הוא עדיין סמל סטטוס. לכן, אנחנו נראה אותו בקרוב אצל אלה שממש צריכים סמל סטטוס. כלומר, אלה שלא לגמרי בטוחים בסטטוס שלהם. אתם רשאים כמובן להחליף את המילה "סטטוס" בכל מילה אחרת, במיוחד בזאת שאתם ואני חושבים עליה עכשיו, אבל רק בלב, אוקיי?

כן, המוזהב ילך פה מעולה. זה בדיוק מה שאנחנו צריכים עכשיו. אנחנו כאן אוהבים מוזהב. מזל טוב לכולנו על הגורמט החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת