איך תלחם המשטרה במשפחות הפשע?

ניסיון החיסול השני בתוך עשרה ימים באשקלון הביא את צמרת המשטרה להחלטה חד-משמעית: להגביר את ההאזנות, המעקבים ואיסוף המידע המודיעיני על העבריינים. משה נוסבאום על דרכי ההתמודדות של המשטרה בפשיעה החמורה

משה נוסבאום (חדשות 2)

ניסיון החיסול אמש (ש') באשקלון, שבו נפצע אנושות גבר כבן 30 בפיצוץ מטען שהוצמד לרכבו, צפוי להביא את המשטרה להגביר את הלחץ על העבריינים. יש לזכור, כי במאבקים מן הסוג הזה, אי אפשר למדוד הצלחה או כישלון בטווח של ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות זאת, בניסיון להפסיק את מה שמסתמן כגל חיסולים, הוחלט במשטרה להגביר את החיכוך עם כמה מעגלי עבריינים וארגוני פשיעה.

כתוצאה מכך, כבר הערב מתקיים דיון בבית משפט השלום בראשון לציון, בבקשת המשטרה להאריך בשלושה ימים את מעצרם של שלושה מאנשיו של עמיר מולנר - שנעצרו בחשד לאחזקת נשק.

יחד עם זאת, בכוונת המשטרה להגביר את ההאזנות, המעקבים ואיסוף המידע המודיעיני לא רק מהעבריינים המוכרים - אלא גם במעגלים רחבים יותר - בארגונים שהם לאו דווקא ארציים.

ההערכות במשטרה הן שתתקבלנה תוצאות כבר בתוך מספר שבועות. אך עם זאת, יש לזכור כי גם העבריינים לא יושבים בחיבוק ידיים. הבכירים שבהם מתנהגים במה שקרוי בשפה המקצועית "כמו מבוקשים": הם מחליפים מעת לעת את מקום מגוריהם, את רכביהם וכמובן שאת המכשירים הסלולריים שברשותם. הם ממש לא מתכוונים לסייע ולעזור למשטרה בפעילות שלה.