ההדלפות מארה"ב מקוממות ותמוהות

פרשנות: בישראל לא מבינים מדוע גורם בבית הלבן הדליף כי ישראל ביצעה את המתקפה נגד מאגר הטילים בסוריה. זוהי לא הפעם הראשונה שהדלפה כזו מתרחשת, אם כי בעבר מקורן היה בפנטגון. בירושלים מנסים למצוא הסברים להתנהלות האמריקנית, אבל הם לא מניחים את הדעת וההגיון

ישראל שתקה, סוריה שתקה, אך מישהו בבית הלבן אישר כי ישראל תקפה בסוריה: זוהי לא פעם ראשונה שהאמריקנים חושפים מהלכים של ישראל, מבלי להגיד אם זאת אכן ישראל שעשתה אותם. בישראל גם לא לקחו בינתיים אחריות לתקיפה, ומקור מדיני בירושלים אומר שאכן מקור ישיר בבית הלבן הדליף את הידיעה לתקשורת האמריקנית.

הצטרפו לדף הפייסבוק של אודי סגל

בעבר ידיעות כאלו דלפו מהפנטגון עקב חילוקי דעות, ואפילו דובר על וועדה לבדיקת עניין ההדלפות. לא ברור מה בדיוק ההדלפות עושות ומנסות להשיג: בישראל אומרים שההתנהלות האמריקנית במקרה הזה היא גם מקוממת וגם תמוהה, ובעיקר לא ברור איזה מטרה ההתנהלות נועדה להשיג.

לא ברורה מטרת ההדלפה. אודי סגל (חדשות 2)

ההסברים שמנסים לספק בישראל להדלפה לא מניחים את דעתי - טענה אחת היא שאולי האמריקנים מנסים לעצור את ישראל מלפעול שוב בסוריה, או פועלים מתוך חשש שישראל תפגע במהלכי ארה"ב מול רוסיה.

מנגד, טוענים בישראל, ייתכן שהמטרה היא הפוכה, והאמריקנים רוצים להראות שהם חלק מהמהלך של התקיפה בסוריה, כדי לספק את השותפות הסוניות העצבניות  שלהן בסעודיה ובמפרץ. כל ההסברים האלה, שמנסים לפרש את כוונת ארה"ב, נשמעים לא רציניים, לא הגיוניים ומטופשים.