צה"ל לא ניצח את שר האוצר לפיד

כשאושר תקציב המדינה לפני מספר חודשים הובטח למערכת הביטחון כי במידה ויתגלו עודפים הם יועברו בעדיפות ראשונה לתקציב צה"ל. בנוסף לאותה התחייבות, נבנתה תכנית שלמה לפינוי בסיסי צה"ל לטובת בנייה, שצפויה להכניס 80 מיליארד שקלים

התוספת הובטחה למערכת הביטחון. רוני דניאל (חדשות 2)

לא ברור מי מרוצה יותר מהחלטת הקבינט להוסיף לתקציב הביטחון 2.75 מיליארד שקלים. לא ניתן להגיד שצה"ל ניצח את שר האוצר יאיר לפיד. שר הביטחון יעלון מתבונן על תקציב הביטחון ועל המטלות והאתגרים העומדים בפני מערכת הביטחון ולכן תובע את דרישותיו, לעומתו לפיד רואה לנגד עיניו את התמונה הכללית, כמו קופות החולים שעומדות בפני קריסה ולכן בסוף היום מוצאו איזושהי דרך מלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיד בסופו של דבר הרים את ידו בעד המתווה גם הוא אינו מרוצה ממנו לחלוטין. כשאישרו את תקציב המדינה לפני מספר חודשים, והחליטו על הקיצוץ בתקציב הביטחון הוחלט גם שבמידה ויהיו עודפים הם יועברו בעדיפות למערכת הביטחון. על פי חלק מהאומדנים ישנן יתרות של בין 10-30 מיליארד שקלים ולכן יש מאיפה להעביר את התוספת לתקציב הביטחון.

בנוסף לאותה התחייבות מראש להעביר לביטחון את אותם עודפים, נבנתה תכנית שלמה לפינוי בסיסי צה"ל כמו מחנה 80 וצריפין לטובת בנייה. אותה תכנית צפויה להכניס 80 מיליארד שקלים למשק וככה אפשר לאזן את התקציב.

זה נכון שעברו הרבה מים עכורים בין משרד ביטחון למשרד האוצר, אך בסופו של דבר שר האוצר צריך לראות את כל המשק בעוד שר הביטחון רואה את צרכיה של מערכת הביטחון בלבד.