לנתניהו אין שום סיבה להיפטר מבנט

המאבק נגד שחרור המחבלים: בליכוד טוענים שבנט מנסה לרצות את הקיצוניים במפלגתו ויגרום בכך נזק ומנגד, בבית היהודי מאשימים שראש הממשלה מסית. המתיחות בין נתניהו ובנט, ובין מפלגותיהם, התחדשה, אבל לנתניהו אין סיבה אמיתית לפרק את הממשלה ולהכניס את החרדים במקום בנט

אחרי הפוגה ארוכה, המתיחות בין נתניהו ובנט מתחדשת ביתר שאת. היחסים בין ראש הממשלה ליו"ר הבית היהודי די רעים, וראינו גם רמיזות לכך. אף אחד מהם לא הזכיר את השני בדבריו. אבל, איך מסבירים הבכירים בשתי המפלגות את מה שעומד מאחורי המחלוקות?

היכנסו לדף הפייסבוק של עמית סגל

בכירים בליכוד אומרים שאם בנט ימשיך לנסות לרצות את האגף הקיצוני במפלגה שלו, אז גורל מפלגתו יהיה דומה לזה של תנועת מסיבת התה הרפובליקנית - חלק קיצוני במפלגה שהורס את כל הימני בפוליטיקה האמריקנית.

מנגד, אומרים בכירים בבית היהודי שנתניהו מסית נגדם - כמו שהסיתו נגדו בעבר וכי הוא התאהב בפוזיציה. לדבריהם, זאת סוג של חוויה פסיכולוגית מתקנת. אז, בזמן הסכמי אוסלו, תקפו אותו על כך שהוא מסית, והיום הוא עושה את זה נגד הבית היהודי לטענתם.

אז לאן המצב הנוכחי הולך? לשום מקום. יש חברי כנסת חרדים שמדברים עם נתניהו בשבועות האחרונים ושומעים ממנו שוב ושוב על התוכניות שלו לזרוק את נפתלי בנט מהממשלה ולהכניס את החרדים ואולי את מפלגת העבודה.

זאת כנראה משאת נפש של צד אחד או שני הצדדים, אבל לנתניהו, את האמת, אין כרגע שום סיבה לזרוק את בנט. מבחינה פוליטית הדבר הכי טוב שיש לו זה המשך ה"הפרד ומשול" בממשלה. חוץ מזה, מפלגה או שתיים שנמצאות בחוץ ומקוות כל רגע להיכנס מהוות אופוזיציה יחסית כנועה.